| mihai2692 a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema...de cateva saptamani la 2-3 zile dupa ce ma barbieresc imi apar cosuri mai ales in zona gurii, inainte foloseam after shave balsam de la Nivea, dar de curand nu l`am mai folosit, am dat doar cu apa rece si am observat ca nu imi mai apar ca inainte... poate daca folosesc after shave cu alcool nu mai apar? Sau este din cauza ca la 1 ora 2 dupa ce ma barbieresc fac baie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VORTEX a răspuns:

Este posibil sa nu se potriveasca after shave-ul cu tenul tau si faci iritatie.Cel mai bine este sa nu te mai dai cu el si da-te cu spirt medical este bun si s-ar puteas sa-ti ajute.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Barbiereala e recomandata dupa ce faci baie nu inainte asa parul ramane mai moale si mai usor de ras. After shave e mai bun decat apa.

| Bursache a răspuns:

Eu ma barbieresc in baie dupa ce m-am spalat pe corp, pe cap cu apa cat mai calda ca sa se deschida porii, tin dusul cu jetul de apa indreptat spre fata astfel incat sa se inmoaie bine barba. Poti incerca sa vezi cum iti place. Legat de after shave incearca ceva fara alcool de tip balsamic, iti recomand cu toata increderea GENTLEMAN'S PRIDE.
GENTLEMAN'S PRIDE
Loţiune după ras (42% Aloe Vera Gel).
(flacon cu 125 ml) - cod 70
De multe ori, bărbieritul înseamnă zgârieturi, iritaţii, microinfecţii, coşuri. Acest produs, alcătuit
pe bază de Aloe Vera Gel şi un amestec special din lubrifianţi bogaţi, antioxidanţi şi extracte de
plante medicinale, oferă feţei o extraordinară protecţie după ras, împotriva efectelor nocive ale
soarelui, ale poluării şi a altor elemente ce ar putea ataca faţa.
Componente principale: Aloe Vera Gel (42%), vitamina E naturală, extracte naturale de rozmarin
şi muşeţel, alantoină, vitamina C. Parfumul produsului reacţionează funcţie de pH-ul individual al
pielii, prezentând un miros particular. Nu conţine alcool!
Efecte:
1. calmează faţa iritată după bărbierit;
2. protejează împotriva eventualelor arsuri şi zgârieturi;
3. catifelează şi dă o senzaţie de prospeţime;
4. acţionează pe toată durata zilei.
Este foarte economic, eu ma barbieresc de 3 ori pe saptamana si ma tine cam 8-9luni. Daca te intereseaza sa aflii mai multe trimite un mail la http://forever-aloe-vera.eu/produs/201

| mihai2692 explică:

Eu am tenul gras si de aceea ma gandeam ca poate e mai bun cel pe baza de alcool