| ShiNee a întrebat:

Hey. Mi-a iesit un cos pe obraz si l-am chinuit eu, a iesit, si cand sa se cicatrizeze a mai iesit unul langa. Evident a inrautatit situatia. Peste 2 zile ma duc in excursie si sincer nu vreau sa ies prin poze cu cosul pe fata ( cicatricea), mai ales ca e pe obraz. Cum fac sa se cicatrizeze mai repede, sa se duca coaja aia?

Răspuns Câştigător
| MarieBGossipGirl a răspuns:

Uite cum fac eu:
Pune un cub de geata pe cos (e cam naspa, stiu) si tine 15 minute, peste fiecare 2 ore. Pina miine se va usca, pina poimiine va disparea. Maximum poate ramine o pata foarte mica rosie, dar daca te dai cu fond de ten, totul va fi OKAY. Funda?*)

4 răspunsuri:
| ShiNee explică:

Nu am acnee, mi-a iesit doar un cos.

| Matei_Pojala_1993 a răspuns:

Ai auzit de crema de fata? Incearc-o!

| Cammyy a răspuns:

Consulta un dermatog big grin Deoarece profulese cosmetice gen:Fond de ten, blush, pudra, corectorul sau altele nu fac decat sa inrautateasca situatia!

| Uknown a răspuns:

Pune spirt, adica alcohol si tine o leaca