| Chelsea13 a întrebat:

Hey! Mi-am luat o oja care se crapa dar nu prea stiu sa o folosesc. Sfaturi? Funda! pentru cele mai bune!

Răspuns Câştigător
| justde3a a răspuns:

Te dai cu lac sau alta oja care nu creapa, astepti sa se usuce si dupa aia dai o singura data cu o sa care crapa (nu da de 2 in acelasi loc ca nu o sa iti iasa bine). Succes!

7 răspunsuri:
| Bulinutsa a răspuns:

Te faci prima data cu un lac normal.lasi sa se usuce si apoi te dai cu asta care se crapa si il lasi vreo 5 minute :*

| Iulia1231 a răspuns:

Buna! Fii atenta. primul pas este sa dai pe unghie cu un lac sau o oja cu o culoare care iti place. Apoi aplici pe unghie ( dupa ce se usuca prima oje), oja care crapa. imediat ce ai aplicat pe unghie sufli putin pana crapa. si apoi faci la fel cu toate celelalte unghii. Sper ca te-am ajutat big grin

| bbytoxic a răspuns:

O arunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai doua strate de oja pentru ca aceasta oja se " hraneste" cu alta oja. Cu lac nu prea iese bine ca nu are ce lua din lac el fiind subtire. O sa-ti usuci unghia mai mult daca dai pe lac. Dupa ce ai dat doua straturi de oja si s-a uscat o aplici si pe aceasta nu in strat gros pentru ca va iesi "forma " foarte mare. In plus nu trebuie sa dai de doua ori in acelasi loc pentru ca se va ingrosa.
Poti sa iti faci si un french cu ea. Iti dai unghia cu lac, apoi partea de french cu oja nude iar cand se usuca treagi o linie orizontala cu oja crapata.

| fustiteTUTU a răspuns:

Trebuie sa folosesti o oja normala ca baza. Trebuie sa le dai in strat uniform si egal pe fiecare unghie in parte. Si sa astepti cel putin 30 min intre baza si lac crapacios. Uite aici http://modelepeunghii.blogspot.com/2011/11/lacuri-care-se-crapa.html

| ralukutza123456789 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai la ANALFABET esti:doua strate?

| vali4789 a răspuns:

Mai pune niste apa da-o dracu...