| bombonika1799 a întrebat:

Hey..multa lume imi zice ca sun frumoasa,draguta etc. insa eu nu ma simt asa, nu am incredere in mine si am inpresia ca sunt grasa si urata..cum sa fac sa am mai multa incredere in mine( am 15 ani. 1.63, 85-64-90, parul lung saten, si ochoo mari caprui aproape negrii),cum sa ptea sa imi tonific corpul, sa fiu ai draguta si sa ma simt frumoasa?

7 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Încearcă să ai încredere în tine, arăți destul de mine. Nu asta trebuie să te preocupe pe tine acum...

| andrei690 a răspuns:

Du-te bagami as cev in tine cu caracteru tau de tot rahatu esti o proasta si jumatate fa nu mai cauta in **** mea atata drama proasto

| andrei690 a răspuns:

Bagami as **** n tonifierea matii

| I0NUTZ a răspuns:

Nu te gândi asa mult cum arati. Daca chiar vrei sa mai slabesti putin, mananca mai putin si fa miscare mai multa. Si mai ales la 15 ani ar trebui sa tragi tare la scoala si sa fii 'fata cuminte' nu sa te iei de altii si lucruri din astea. Daca vrei sa arati altfel din cauza cuiva, ca nu te place din cauza asta etc. Daca cineva te-ar place, te-ar place asa cum esti, si nu pentru. frumusete ci pentru. ce ai tu in suflet, pentru. cum esti. Si eu am 'Kile' care ma deranjeaza si stiu ca este greu sa dai jos din ele dar nu imposibil! Deci oricum, nu se rezolva peste noapte ci in timp dar daca ai vointa poti reusi. Si ar fi bine sa nu folosesti machiaje pentru. asta. Asta este doar un sfat din punctul meu de vedere dar totusi si un mic adevar. Si daca iti place sa stai mult la PC nu trebuie sa te lasi dar sa iesi mai des si cel putin pentru. o plimbare si mai putine dulciuri. Si nu ar trebui sa gandesti asa despre tine deoarece fiind pesimist nu o sa ai de castigat prea multe in viitor. Frumoasa ar trebui sa te simti daca esti buna, ai un suflet curat, nu la exterior.

| anonima40 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti rau! tu faci parte din categoria fetelor minione (sub 1.70) si de obicei ca sa capeti incredere in tine trebuie sa crezi in puterile tale, in ceea ce esti si in ceea ce faci :*

| Emilyya a răspuns:

Buna, pote-ti sunt de ajutor, Ce conteaza ce spun alti, esti frumoasa asa cum esti tu, nu trebuie sa-ti scimbi absolot nimic, Lasa-i sa creada ce vor ei, Trebuie sa ai incredere in tine ci doar in tine. Totusi, multi tineri sunt obsedati de infatisarea lor! unele fete de pilda, se gandesc ca pentru a fi mai atragatoar trebuie sa fie slabe, iar cand vad manechinele superslabe din revistele de moda isi intaresc aceasta convingere. Mai intai de toate ar fi bine sa te privesti cu ochi obiectivi...

| Deyu_Andrei_1995 a răspuns:

Incearca sa ai incredere in ceea ce spun ceilalti tongue toti suntem unici deci fiecare este frumos in felul sau iar daca cineva iti spune ca nu esti ori e gelos/geloasa pe tine ori are o problemawinking daca tu nu ai incredere in tine atunci cine sa aiba?big grin