| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa ma ajutati.
Am parul lung pana la fund... fata ovala-rotunda, ochii caprui, culoarea parului este saten deschis si am 13 ani.
As vrea sa ma tun dar multa lume zice sa nu o fac. voi de ziceti sa ma tund, daca da cum? big grin puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Alinka_7611 a răspuns:

Eram si eu de virsta ta si parul tot era ft lung. si m`am frezat pina la jumate de spate. chiar si acum imi pare ft rau ca am facut`o...
si pe linga acum parul lung este foarte apreciat... te-as sfatui sa nu-l tai pentru ca e frumos.)*
dar adac asa tii mare dorinta sa te tunzi pai ai putea folosi frizura treptata... si n`o sa-ti ia mult din lungimea parului )

12 răspunsuri:
| iulikka a răspuns:

Poti sa te tunzi ca sa ti se mai repare parul. Daca vrei sa te tunzi cred ca ti-ar sta bine cu ceasta frizura
http://i44.photobucket.com/albums/f35/unforgetttable/haircuts/86.jpg

| KySyB3B3 a răspuns:

Pff si eu aveam 13 ani si m-am tuns aveam un par lungg.si frumoslove struck dar trebuie sa ne tunde, e vara e cald.sa te tunzi in scari cu breton intr'o parte.:Xcred ca ti-ar sta bine. funda?

| Alesandraas a răspuns:

Nu te tunde,mai tarziu iti va parea rau.
Asa il avea si mama si s-a tuns,iar acum nici nu si-l mai poate aranja in nici-un fel.Îi sta ca naiba.straight face
Iar eu era sa fac aceeasi greseala.
Dar daca tu cu adevarat simti ca vrei sa te tunzi ai putea incerca ceva pana la umeri,in scari,cu breton, sau ai putea incerca un bob, doar ca bobul ar fi o schimbarea prea drastica.De la parul lung, imediat la cel scurt.O sa te obisnuiesti cu greu si mai tarziu vrei regreta.
Sper ca te-am ajutat.kiss
Si succes la luarea unei decizii cat mai buna.winking

| Thevampirediariesfan a răspuns:

Eu zic sa ti-l tunzi si eu am patit la fel ca tine si m-a enervat la culme, pana la urma faci ce vrei, e parul tau.Eu m-am tuns bob. Sfat: tudeti doar un sfert din el iar apoi tunde-te in scari! Iti va sta foarte bine! big grin

| Thevampirediariesfan a răspuns:

Bob cel mai bine!

| lakrymotsa a răspuns:

Eu zic sa nu te tunzi, pentru ai muncit sa il ai asa de lung, si daca vrei sa te tunzi neaparat tunde-te in scari adica treptat.sau fa-ti breton ori drept ori pe o parte.Dar ce iti spun eu este sa nu te tunzi! Faci cum vrei ^_*

| ღmerishorღ a răspuns:

Eu zpun sa nu te tunzi...ai ztat atata sa itzzi creask si acum te tunzi?kiss

| Delya_2771 a răspuns:

Nu as zice sa te tunzi. Ai un par frumos. Ai muncit mult la el si acum sa-l tunzi? Daca vrei sa-l tunzi vinde-lwinking

| andreea_9867 a răspuns:

Pai draga mea tie tear sta bine sa te tunzi bob, intreaba si tu pe altcineva cum tear sta, sper ca te-am ajutat

| hyuna a răspuns:

Incearca freze noi parul creste la loc nu este o pierdere eu nu mai pot incerca freze noi di cauza casunt un star in coreea de sud si nu stiu ce pretenti au fani dar ascultama incearca freze noi cat ma poti eu una ti-as recomanda bob

| ooxxy a răspuns:

Io zic sa nu te tunzi.sau daca vrei neaparat.nu iti lua mult din lungimee.tunde.te ori drept cu breton.ori drept fara breton...ori cu breton intr.o partee.j daca ai marul drept dati volum si fate partea de jos mai lunga iar cea de sus a capului mai lunga. Sper ca te-am ajutat`h. Funda?big grin