| TraficantaDeNutella a întrebat:

Hey :s Acum cateva zile mi-am cumparat o pereche de blugi verzi-neon, si ieri la scoala, baietii tot se jucau cu corectorul de pix ( acela alb, care se intareste ), si o fugit dupa mine cu corectorul, si mi-o facut 3 pete foarte,, frumoase,, in spatele piciorului drept de la blugi. Acum i-am spalat dar petele nu s-a dus. Aveti idei cum sa ma scap de pete? va rog puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| alexandra2859 a răspuns:

Ori cu Vanish ori cu acetonabig grin

| PandaaKid a răspuns:

Draga Denii s-a dus draq pantalonii aia laughing Da ai incercat sa-i freci? rolling on the floor

| DeDe11 a răspuns:

Buna... deci am si eu o idee poate va functiona am patit si eu la fel odata si la mine a mers ai putea incerca asa:
1. spala inca odata pantalonii dar in nici intr-un caz cu mana sau cu inalbitorul
2.ia o periuta
3. umezeste putin periuta apoi freaca cu grija dupa ce termini cu pata 1 iei o carpa de ex pe care nu o folosesti si o tamponezi putin dar cu mare grija!
Si tot asa big grin mult noroc :*

| Jessie530 a răspuns:

Trebuia se usuce apoi le peri cu o perie aspra, si apa calda si detergent.Nu se va duce imediat, dar se va duce dupa mai multe spalari / sau dai cu acetona, dar s-ar putea sa se decoloreze blugii.
sau bagai de 2-3 ori la masina de spalat.

| Allysa0130 a răspuns:

Incearca cu Vanish. Se vinde si la pliculete uite asa : http://supermarketclaudia.ro/......00x500.jpg
Eu mi-am murdarit blugii rosii cu corector si a mers... chiar a scos petele :D
Sper sa mearga si la tine! Succes :*