| xFaith a întrebat:

Hey... sunt satena si am ochii verzi dar inchisi... cum pot sa ii scot in evidenta cu sau fara machiaj?

Răspuns Câştigător
| byoana a răspuns:

Pai incearca se te machiezi cu un fard de pleoape deschi cum ar fi un albastru care bate spre alb si fate cu un creon dermatograf maro nu negru.
te-am pupat!

5 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Da-te cu rimel mult. dar nu exagera! rimelul intodeauna face ochii sa para mai mari si ii scoate in evidenta.sau cu un fard mov, potrivit ochilor verzi. iar daca nu vrei sa machiezi, intoarce-ti genele cu aparatul acela de intors. e vreo 5 lei in toate mag cu produse cometicebig grin

p. s:ai putea sa te faci roscatabig grinbig grinbig grin

| Vizitiul a răspuns:

Pentru baietii care pun accent pe naturalete, cu siguranta o sa iesi in evidenta! Fi naturala, naturaletea este ce mai frumoasa, cea mai placuta, care dureaza, spre deosebire de machiaj, care trebuie refacut zilnic.
Deci, ce alegi, sa fi naturala fara a te costa nimic sau artificiala?

| Rebecca a răspuns:

Fara un make-up insistent... Foloseste un rimel de calitate, rezistent la umezeala, mai ales ca e perioada vacantelor la mare. Nu uita, cu un machiaj insistent si extravagant, culoarea ochilor nu va fi foarte bine observata, si nu va atrage atentia... SIMPLY

| claudia_7744 a răspuns:

I eu am ochii verzi dar ai mei bat si inspre albastru:p si sunt satena. m-am vopsit bruneta la un momentdat si negru imi scotea mult ochii in evidenta desi imi datea putin imagianea d fata reahee heebine ca eu sunt si cam alba la fata si nu se vedea cine stie. oricum nici raw numi statea ochii ieseau cel mai in evidentalove struck a si de obicei cand ma machez folosesc gri deschis si la coditza putin mai inchis se vede binetongue
si cum a spus si fata de mai jos turcuazu e frum.si movul deschistongue de obicei culorile deschisetongue

| ily kim nam gil a răspuns:

Dupa parerea mea poti prinzi parul sus intr-o coada de cal sa-ti faci la ochi un machiaj inchis la culoare si sa-ti dai buzele cu gloss incolor sper sa te fi ajutathappyhappyhappy