| Sarai a întrebat:

Sunt satena cu ochii verzi. Ce machiaj mi s-ar potrivi? Funda pentru cele mai bune sugestii happy

Răspuns Câştigător
| Gimmie1ツツ a răspuns:

Asa cum am mai precizat, armonia unui machiaj tine de sincronizarea acestuia cu toate elementele ce ne caracterizeaza: culoarea parului, nuanta ochilor, a tenului, precum si imbracamintea si ocazia.

Astfel, pentru satene cu ten inchis la culoare/masliniu si ochi intr-o nuanta deschisa - albastri, gri sau verzi - (o combinatie super sexy, de altfel!) recomand farduri in nuante calde - coral, fildes, auriu, bej, precum si imbinarea unor nuante reci - roz, purpuriu - violet, mov. Daca va doriti un machiaj de seara, party, club, atunci aplicateti oricare dintre nuantele mentionate mai sus in varianta lor glamour si nu mate.

Aplicati eyeliner negru pe pleoapele superioare, veti avea o privire seducatoare! In plus, nu uitati sa aplicati un strat de mascara pe gene, pentru o privire intensa!

Blush-ul va fi piersica (in cazul fardurilor in nuante calde) sau trandafiriu - bronz (pentru culorile reci)

Pentru un machiaj intens, care nu poate fi trecut cu vederea sub nici o forma, alegeti un make-up smokey eyes in tonuri de violet - purpuriu - negru. Urmariti tutorialul de mai jos:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ff3X555hzaY si ar mai merge si Maro-ciocolatiu, orice nuanta de mov, de la cel mai pal catre cel mai intens.
Funda?

10 răspunsuri:
| LarisaDragomir a răspuns:

Incearca nuante naturale, argintii, aramii, aurii, pamantii, poate chiar nude.Asorteaza-le cat mai bine cu hainele, accesoriile, parul, etc.
Bafta!

| GGUESS a răspuns:

Albastruu

| Krosa a răspuns:

Uite Aici este o fata care se pricepe la machiaje si are ochi verzi. http://www.youtube.com/user/LadyDyvine/featured

| criss1212 a răspuns:

Putin argintiu jos si putin portocaliu sus, albastru cu putin negru, verde si pente poti da cu putin argintiu sau auriu daca ai

| flavi26 a răspuns:

Maro,albastru...

| Adha a răspuns:

Mov, albastru chiar si roz, gandeste-te la toate culorile s intreaba-ma pe mine, matusa mea se pricepe!
bafta! ** fundita?

| stefdiabolica a răspuns:

Ti s-ar potrivi fardul auriu

| Nikishor a răspuns:

Incearca si culorile inchise cum ar fi cafeniu.
Daca doresti deschise incearca auriu, galben, roz spre ros.
O sa-ti mearga!

| violetavladimirovna a răspuns:

Machiajul se potriveste la toti si cred ca iti merge si tie.