| JustRisa a întrebat:

Acum 2 săptămâni m-am decolorat și m-am vopsit acasă. Mi-a ieșit un blond deschis, doar că nu e uniformă culoarea pentru că aveam deja vârfurile blonde și acum sunt mai deschise decât restul părului. Nu pot spune că nu îmi place, însă aș vrea să revin la culoarea mea naturală, șaten. Ce nuanță ar trebui să îmi cumpăr ca să nu îmi iasă roșcat sau altă culoare? Vreau să îmi iasă nuanța 613 Mocaccino de la L'OREAL. Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Cred ca doar fetele sunt capabile sa iti ofere un raspuns bun. laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cred ca este prea devreme pentru o nouă vopsea, lasă firul de păr sa respire, nu il mai stresa cu vopseaua, cel mai bine te ajută o coafeză cu sfaturi, dar eu cred ca mai devreme de o lună nu este indicat sa te revopsești, oricum iarna nici nu trebuie sa il vopsesti des, primavara vara, este altceva este cald, razele soarelui il vitaminizează il hrănesc, dar iarna, porti căciulă, glugă nu il expui, este frig il protejezi, ce vârstă ai? Sanatate multă.

| bobbyG a răspuns:

Daca te vopsesti acum tot parul iti va cadea si ti se va arde mai rau(proprie experienta) lasa parul sa respire si fa-ti masti acasa, mastile home made mi se par cele mai bune. Uite reteta ce o folosesc eu: ou, ulei de ricin, ulei de argan, de cocos, de masline, tinctura de ardei iute, de brusture, de urzica. Dai la radacini si dupa pe toata lungimea firului de par si sa stai cat poti de mult cu masca in par, iti poti pune un prosop sa nu murdaresti lucrurile in casa(daca ai rabdare poti sta si o zi sau daca poti sa dormi cu ea). Cu uleiul de argan de argan sau de cocos te poti da si dupa baie dar doar pe lungimea firului de par si nu mai mult de o moneda de 50b. Dar atentie cat de mult ulei pui in masca, altfel risti ingrasarea parului, daca consideri ca sunt prea multe uleiuri renunta la cel de masline sau cocos. O poti face de cateva ori pe saptamana