| Andwta a întrebat:

Acum doua luni m-am tuns si imi cam pare rau. Parul meu e putin trecut de umeri. Folosesc ulei de cocos, sampon de regenerare si pentru cadere de la gerovital. Si cateodata aplic o masca de la avon. Tot de la avon folosesc ulei de argan. Cat in cati ani ar ajunge parul meu pana la piept sau la buric? Alte metode pentru a preveni despicarea parului stiti? Il vreau inapoi lung, desi imi place cum imi sta acum. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Elide a răspuns:

Pai nu te mai spala cu șampon de la gerovital că nu sunt bune u tot din ăla anti cădere dar nu este bun de nimic...îmi spălăm păru azi de exemplu și mâine arata de zici că nu l.am spălat de o săptămână și mi s-a tocat foarte rău m.am tuns tot așa puțin trecut de umeri nu.l mai vopsesc(o mare greșeală) și folosesc masca cu ulei de măsline viamina A E și ulei de ricin și chiar îmi crește calumea și nu se mai despica, chiar asa.

| Andwta explică (pentru Elide):

Mie mi-l face matasos la radacini cel de anticadere. Uleiul de ricin il gasesc si la farmacie si cam cat ar costa?

| Elide a răspuns (pentru Andwta):

Da,în farmacii și costă între 3-4 lei!

| Andwta explică (pentru Elide):

Daca l-as combina cu uleiul de cocos ar functiona. Multumesc

| Gerard9965 a răspuns:

Parul creste in medie cu 0.5 cm pe luna, dar asta depinde de la un individ la altul.

| FlorentinaMariaRusu a răspuns:

Depinde de tipul tau de par :
•Daca ai firul de par mai gros si mai des, incearca uleiul de ricin
•Daca ai firul de par mai subtire, poti face o masca cu ulei de cocos si 1 sau 2 albusuri
•Cum au spus si persoanele de mai jos, nu am incredere totala in produsele Gerovital, avand o experienta neplacuta in trecut.

Succes