| ChocolateHeart a întrebat:

Buna TPUhappy Ce as putea folosi pentru cresterea parului? Folosesc un sampon anti-cadere de la gerovital pentru regenerarehappyAs vrea sa incerc cu ulei de ricin.dar nu stiu daca da rezultate! Ofer fundita:*happy

1 răspuns:
| ioanasilaghi94 a răspuns:

1) Amesteca o lingura de ulei de masline cu una de ulei de ricin. Maseaza scalpul, lasa sa actioneze 2-3 ore, apoi spala parul cu un sampon degresant. Nu aplica produse de styling! Foloseste acest tratament de 2-3 ori saptamanal.
2) Amesteca doua galbenusuri de ou cu o lingura de otet de mere. Maseaza scalpul zilnic, apoi spala bine parul cu un sampon impotriva caderii parului.