| D33utzu a întrebat:

Am 13 ani si prietenul meu face 15 si am fost invitata la ziua lui la o terasa respectiv un restaurant impreuna cu colegii lui si parintii lui care vor sa ma cunoasca si nu prea stiu cu ce sa ma imbrac thinking Vreau si eu niste idei urgent! kiss Fundita + vot happy

Răspuns Câştigător
| jojo_2491 a răspuns:

La varsta voastra nu va imbracati ca adultii dar nici ca la gradinita.conteaza foarte mult si personalitatea ta.daca esti o fire linstita imbraca-te in fusta sau rochie in culori deschise,pentru a-ti accentua caracterul. daca iti iei fusta intr-o singura culoare,asortezi o bluzita cu flori mari,viu colorata si invers. daca esti mai vulcanica,poti sa te imbraci in blugi,dar iti pui o bluza mai deosebita,care sa atraga privirile si o sandaluta in aceeasi culoare cu bluza, eventual cu un mic toculet, daca porti.nu te machia exagerat,lasa varsta sa-ti arate frumuetea, pune doar putin gloss si rimeleaza-ti sprancenele, e suficient.

6 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Cu ceva chic desigur. Iata niste idei: http://www.karena.ro/......te-varstei

| Afdsa a răspuns:

Bună.Îţi poţi lua o rochie mai elegantă,mulată,de preferat roşie pentru că te face să pari mai matură şi îţi conturează personalitatea puternică.O pereche de tocuri,nu prea înalte nici prea scunde,pentru că ştii cum e... orice e prea mult, strică! La fel şi cu machiajul, nu te apuca să te machiezi cu tone de fard şi rimel şi alege o culoare adecvată rochiţei şi pantofilor.Nu uita de accesorii asortate! Distracţie plăcută! ^^

| RaluuRaluu a răspuns:

Poi. ceva in care te simti tu bine. Cum te-ai imbraca la oricare zii de nastere o pereche de blugii sh o bluza sau o fustitsa. sau o rochie ceva simplu in acre gte simti bine,. :*

| StylesGirl a răspuns:

Pai... Daca vrei sa pari mai copilaroasa iti poti lua o pereche de blugi mulati si un tricou mai colorat...Pe cand daca vrei sa pari mai matura iti lua o rochie de preferat rosie o pereche de pantofi mai eleganti si sa iti faci o coafura eleganta! fundita?

| EMAGAZINULMUZICA a răspuns:

Imbraca-te decent, nu conteaza cu ce. nu exagera cu machiajul, fardeaza-te daca asta faci de obicei dar nu o face prea strident si alege niste haine in care sa arati bine dar sa nu fii vulgara.prima impresie conteaza foarte mult, iar tu vrei ca parintii prietenului tau sa te placa.ai grija si la cum te porti si cum vorbesti, fii politicoasa. in legatura cu rochia rosie de care t-i s-a spus...eu zic ca nu e indicat, pentru imaginea pe care vrei s-o faci. mai degraba o rochita eleganta vaporoasa si niste sandale cu toc potrivit, sau daca e mai racoare o pereche de pantaloni subtiri si o camasuta eleganta. succes.