| anonim_4396 a întrebat:

sad am nasul mare si toate fetele si toti baieti rad de mine eu arat bine la corp la toate in afara de nas e foarte mare... sad ce as putea sa fac sa nu mai zica sa sau sa il acopar cumva infara de fond de ten sau pudra am alergie la ele (am tenul foarte sensibil ) cand am vrut sa fiu cu un baiat au zis colegii lui,, ce ai vazut la nasoasa asta,, am 13 ani. Ce ma sfatuiti sa fac? ma simt prost rau de tot si nu mai suport crying funda +vot :* multumesc.

Răspuns Câştigător
| ßΘɱßΘɴίκ a răspuns:

Pffsadnu cred ca ai ce sa faci in afara de o operatie estetica...asta esti tu si nu cred ca ar trebui sa te schimbi pentru altii... daca te place un baiat trebuie sa te placa asa cum estihappy si daca niste proaste zic ceva de nasul tau inseamna ca sunt geloase pe tine smug oh go on crede-ma, cu cat te barfesc mai multe fetele cu atat sunt mai inviioase pe tinewinking o sa fie bine :X :* nu pune la suflet ce zic altii! [am 14 ani si crede'ma stiu ce zic smug]

9 răspunsuri:
| Aysa19 a răspuns:

Buna! Nu ai de ce sa ascunzi ceva, problema e ca tu te simti complexata.simte-te bine tu in pielea ta si accepta-te cum esti apoi si ceilanti vor face la fel. Uita-tein jurul tau si ai sa veizi ca nu numai tu ai acesta mica "imperfectiune" ci multi dintre noi, iar cei care nu au la fel au unele chestii mai rele dar asta e...nimeni nu-i perfect oricat am incerca sa ascunde suntem plini de defecte trebuie doar sa vedem si sa ne simtim bine, sa fim siguri pe noi si sa fim siguri ca cineva vede si partea frumoasa iar partea rea pentru. acel cineva sa nu conteze! Deci nu ascunde nimic accepta-te asa cum esti cu bune si rele si fii sigura pe tine! Nimeni nu e perfect! In plus frumusetea adevarata vine din interior cea fizica e doar o poarta pentru a ajunge la sufletul unei persoane! Sunt sigura ca multi te apreciaza asa cum esti! Fii tu si fii frumoasa mereu, oricate defecte ai avea! Succes!

| ioana_7606 a răspuns:

Nimeni nu este perfecthappy tu ai vazut'o pe andreea tonciu? Crezi ca aia in copilarie nu avea probleme? Fiecare ne nastem asa cum ne'a lasat Dumnezeu, pe cei care te necajesc nu'i baga in seama, cine te place te place asa cum esti! Si nu trebuie sa le placa lor de fizicul tau! Dimineata uita\te in oglinda si zi: Eu sunt cea mai frumoasa! Nu'mi pasa de ce spun altii! Am incredere in mine!

Fiecare avem cate un defectwinking Cand vei fi mare si vei avea resurse financiare daca chiar vrei, fa'ti o rinoplastie.
Bafta!

| Xeniaa a răspuns:

Uite poti sa porti ochii si sa ii impingi mai in nas o sa para mai mic ..serios

| BrunetteBia a răspuns:

Stiu ca o tunsoare corespunzatoare mascheaza problema "nasului mare"... in detaliu o tunsoare cu breton drept. dar tu nu trebuie sa fi ingrijorata de ce spun altii doar sa te simtii bine in pielea ta si sa-i eviti pe cei care iti fac rau. nu te mai gandi la asta. toti suntem oameni. fiecare are defecte :*. bafta big grin

| mousemagic a răspuns:

Vad ca toti scrieti vorbe bune dar uneori nu e de ajuns. In unele situatii trebuie sa faci ceva sa corectezi ceea ce nu iti convine. Poate dermatologul o sa iti dea vreun fond de ten potrivit sau altceva.

| Ariell a răspuns:

In primul rand ar trebui sa nu iti mai pese asa de mult ce spun ceilalti, sunt sigura ca si ei au defecte. Oricum, ai putea sa iti pui in valoare calitatile, sau sa atragi atentia asupra altui lucru, cum sunt ochii. ( cu un machiaj dragut la ochi, ai putea atrage atentia catre ochi, nu catre nas ) .Oricum.nu mai lua in seama toate rautatile altora. :* Nu merita sa te simti tu prost, din cauza unor oameni care stiu numai sa ii critice pe altii.

| Roxanna_8520 a răspuns:

Nu iti mai fa atatea griji.Incearca sa nu mai dai importanta persoanelor care vorbesc aiurea.Pana la urma toata lumea are cate un defect! Stiu destule persoane care au nasul relativ mare.Nu prea ai cum sa il "ascunzi".Ai sa mai cresti si ti se va schimba fizionomia si vei arata diferit peste ceva timp.:*Succes si nu mai asculta vorlele altore, sigur au si ei cate un defectwinking

| catalincik1994 a răspuns:

Nu te intrista draga,la mine nasul tot e cam mare,sa-ti spun ceva, o fata a vazut o poza de-a mea de pe odnoklassniki si me-a pus nota 1, iar eu am intrebat-o de ce,iar ea a inceput sa vorbeasca foarte urit cu mine,pina cind eu i-am spus:,, pacat ca esti frumoasa dar proasta''dupa aia ea a inteles ca cu cit de tare ma intristeaza ea, eu totdeauna vorbesc frumos cu ea.Si singura mea spus pina la sfirsit ca sunt frumoasa, iar de nas sa luat doar asa deoarece nu eram machiata si a atras atentia la nas.In plus mea spus ca ea ar da ori ce (chiar sa aiba si nasul mare)dar sa fie asa ca mine.Asa ca nu uita fiecare om,insecta,animal,pasare, arbore are cite un defect, dar pe linga defect mai are si un dar frumos.Nu doar frumusetea este importanta.Credema.

| gyully a răspuns:

Hey si eu am avut aceiasi problema la scoala si inca o mai am crede-ma...nu pot privi o persoana ca mi-e frica ca se uita la nasu meu, dar incerc sa il acopar. daca esti alergica iti recomand o crema coloranta e un fel de fon de ten dar e crema caci si eu folosesc ca am aceiasi problema cu iritatia de la pudra si fon de ten dar cu crema ma simt bine. apoi opteaza pentru parul lung si un breton filat (inscarit) si niste suvite mai deschise la cloare dar nu blode in caz ca esti bruneta ci cu 2nr mai deschise decat culoarea ta, daca esti blonda cu 2 numere mai inchise, apoi scoate in evidenta ochii si buzele, iar daca imi lasi idu tau o sa iti arat cum sunt eu dupa o schimbare de look si inainte si vei vedea diferenta.iar la urma urmei zi mersi ca nu ai un handicap sau o boala incurabila ca ala e motiv de plans si nu nasu...si cine mai zice cineva ceva zi: ca sa ai corp ca a meu si restul trebuie sa ai nasu mare