| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa cresc mai inalta sau macar sa arat mai inalta? Am 13 ani si 153 si toti colegii sunt mai inalti decat mine si ma simt foarte prost.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La 13 ani e normal să nu fi avut încă creșeterea, o să mai crești stai chill, și dacă nu, sunt destule fete de aceeași înălțime ca tine foarte frumoase : Ariana Grande, Camilla Cabaelo sau cum o cheamă laughing

| Andreeush a răspuns:

Ești încă în perioada de dezvoltare, deci stai calmă.

| Ineys a răspuns:

Ai destul timp sa cresti pana la 18 ani.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ai 13 ani, pana la 18 ani ai destul timp sa cresti, nu e cazul sa te simti complexata asa tare sau sa ai frustrari, fa niste exercitii ceva.
Daca mama ta sau tatal sunt mai inalti atunci nu ai de ce sa iti faci griji ca vei ramane asa, vei creste dar nu asa imediat, trebuie sa ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încă eşti copil. Până la 18 ani împliniţi ai timp să te dezvolţi şi să creşti.

| Anonima163333 a răspuns:

Mai ai timp de crescut.
se zice ca fetele ajung la inaltimea adulta la 14-15 ani, dar in unele cazuri este doar un mit.
ai dreptate, esti scunda, dar continua sa mananci echilibrat, sa faci sport si sa te odihnesti.