| a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Aveti idee cu ce ma pot spala pe dinti ca sa se albeasca...sa fie complet albi? Ma spal de cand ma stiu pe dinti (cu pasta), insa degeaba, ca tot cam galbeni sunt... Ce pot folosi ca sa se albeasca? Am auzit ca pot folosi sarea de lamaie, dar mi-am format niste probleme de la ea. M-am spalat si cu lamaie, dar nimic. Va rog, daca stiti solutii, va rog sa-mi spuneti! Multumesc kiss

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu folosesc pudra de albit dinti, eu o iau de la farmacie, a mea e de la dr z( sau cel putin asta scrie pe cutie), e in diverse arome( menta, portocala si frute de padure), eu le-am incercat pe toate dar cea cu menta mi se pare ca e cea mai buna. Costa 9 lei, si chiar albeste dinti insa trebuie sa o folosesti cu regularitate daca vrei rezultate. Eu de obicei pun pasta de dinti pe periuta apoi pun periuta cu tot cu pasta in pudra iau putina si ma spal asa ca sa nu mai stau sa ma spal separat cu fiecare.

| explică (pentru KellyGreen):

Multumesc din suflet de sfat! O sa incerc cu siguranta aceasta pudra de albit dintii! Multumesc kiss

| Kasia a răspuns (pentru KellyGreen):

Si aceasta pudra se gaseste in toate farmaciile? nu dauneaza? nu strica smaltul? cat de albi devin dintii? ai mei sunt destul de albi dar nu strica niciodata.laughing

| KellyGreen a răspuns (pentru Kasia):

Da o gasesti peste tot, mie mi s-au albit dintii extrem de mult, daunatoare nu cred ca ea, pe mine una nu m-a afectat deloc.

14 răspunsuri:
| Incarcare a răspuns:

Desigur. Spalate de 3 ori pe zi. Dimineata si seara cu bicarbonat de sodiu iar dupa-masa cu pasta de dinti Colgate. Intr-o saptamana se va vedea efectul. Stiu din propria experienta. Acum dintii mei sunt albi ca perlele. Te asigur ca vei vedea o mica schimbare inca de la prima spalare. O spalare trebuie sa dureze 3 minute, si sa freci dintii foarte bine. Sper ca ti-am fost de ajutor si ca merit o fundita.

| explică (pentru Incarcare):

Hey! Multumesc din suflet de sfat, insa faza e ca nu am posibilitatea sa ma spal de 3 ori pe dinti...adica si 'dupa-masa'. In majoritatea timpului ori iau masa in oras, ori la scoala cu cateva prietene in curtea scolii pe banca(cand sunt la scoala, in timpul anului scolar)...hee hee. Si da, mi-ai fost de ajutor! Sigur e buna metoda cu bicarbonat de sodiu pentru ca mi-au mai spus si altii de el. O sa incerc si aceasta 'metoda' si spe sa dea roade laughing. Multumesc inca o data kiss

| Incarcare a răspuns (pentru ):

Cu placeree >big grin

| Nickname1890 a răspuns:

Nu te lasa pacalit de diverse reclame la paste de dinti care sustin ca iti albesc dintii ca prin minune, nu au nici un efect. Vorbeste cu un dentist sigur te poate ajuta.

| explică (pentru Nickname1890):

Hey...sunt o 'ea'hee hee, adica sunt fata laughing. Oricum, multumesc de sfat kiss

| Nickname1890 a răspuns (pentru ):

laughing nu aveam de unde sa stiu :*

| explică (pentru Nickname1890):

Da...asa ehee hee

Răspuns utilizator avertizat
| alessutu79 a răspuns:

Eu folosec colgate si e destul de mult..acum depinde si cat timp te speli pe dinti..eu ma spal 5 min..si sunt destul de albi. daca nu iti foloseste..incearca sa menti metoda cu bicarbonat de sodiu si lamaie o luna cam asa..si sa tot continui doar o data pe saptamana. poate obti rezultate! Bafta kiss

| explică (pentru alessutu79):

Multumesc mult kiss

| driveandfly a răspuns:

Tratamente de albit dintii de la dentist..alta idee n-am