| JustDoIT11 a întrebat:

Am o intrebare pentru toti, si baieti si fete. Care vi se pare mai frumos: par scurt si "cool" sau par lung si frumos? eu am parul scurt si cret, dar vreau sa vad care e parerea vostra. Dau funda love struck.

12 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Buna. parul scurt mi se pare extrem de chic si adorabil, iar parul lung mi se pare romantic si iti permite sa faci foarte multe coafuri.
Eu am parul lung, insa uneori mi-l prind in asa fel incat sa para scurt, precum o tunsoare bob. happy

| R0011 a răspuns:

Parul lung mi se pare mai dragut, dar acum depinde si de persoana. De exemplu mie nu imi sta bine deloc cu parul scurt, asa ca de fiecare data cand l.am tuns l.am facut mediu, iar acum abia astept sa-mi creasca paruul.

| Xtadelo a răspuns:

Nu conteaza cum ai parul straight face
Conteaza cum esti tu... doar asa poti fii cool sau frumos. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important lucru este ca stilul sa se potriveasca persoanei in cauza.Sunt unele persoane pe care nu le avantajeaza parul lung, dar au o coafura foarte frumoasa, scurta, care le pune frumos in evidenta si viceversa.In cazul meu, in schimb, prefer parul mediu(pana la jumatatea spatelui), se incadreaza perfect in gusturile mele.

| alealexuta a răspuns:

Mie imi place parul lung.e mai dragut..si depinde si parerea ta trebuie sa te simti bine e in el. Funda?happy

| Swordsman a răspuns:

Depinde, dupa cum s-a mai spus aici, si de tine si de culoarea parului tau. Mie mi s-au parut interesante tot timpul fetele cu parul luuuung si cret, si blond.

| cataleya a răspuns:

Par lung si frumos happy

| Heartless562 a răspuns:

Pai acum depinde si ce fel de fata are persoana respectiva....de exemplu : crezi ca la Johnny Depp i-ar sta bine chel?
Mie-mi plac fetele cu parul lung (cret sau nu) :p

| yocata10 a răspuns:

Depinde de structura feteiwinking daca esti slaba iti dai seama ca nu-ti sta prea bine cu parul cret adica e prea voluminos dar daca esti potrivita e perfect parul cretwinking scurt, adica mediu pana pe la umarwinking sc parerea mea big grinbatting eyelashes

| ChocoMilk a răspuns:

Eu am fata ovala si imi sta bine cu orice stil de par. Mai multe detalii aici http://beauty.about.com/od/hairbasics/a/flattering.htm. Pentru a-ti afla forma fetei, ia o oglinda, o foaie de hartie transparenta si un marker. Pune foaia pe oglinda si uita-te in ea, trasand conturul fetei. Apoi uita-te la toate formele fetei si gata! Daca ne-ai da mai multe detalii despre fata ta ar fi mai usor sa-ti zicem ce ti-ar sta bine. Succes :)

| SweetCristina a răspuns:

Lung

| evelina1370 a răspuns:

Par scurt si cool