| Myrru a întrebat:

am o mare problema! mi-e rusine pana si sa vorbesc despre asta! eu am 14 ani si nu m-am epilat niciodata nici pe picioare nici pe maini si am par...ma deranjaza, cum sa scap de el? pe maini am azit ca nu e bine sa te epliezi. Un sfat va rog. fundita

Răspuns Câştigător
| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Cu epilatorul Braun si eu am 14 ani si ma epilez cu Braun infine prima oara te ustura si ies bubite sori dr fa dus si date cu o crema si pe maini nu te epila... bafta te pup

8 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pe miini categoric NU ai abia 14 ani. vei vedea mai tirziu ca nu ai facut bine ca te ai epilat. Daca tot vrei sa te epilezi la picioare ok da te cu benzi

| AnGeL a răspuns:

Poi...nu e bine sa te epilezi in general pentru ca devine o responsabilitate pe care o vei intelege mai tarziu
dar daca vrei poti sa incerci cu benzile epilatoare
pe maini nu cred ca ar fi cazullaughing

| 1234abcd a răspuns:

Pe maini daca nu e excesiv de mult poti incerca sal decolorezi cu apa oxigenata, iar pe picioare poti folosi crema depilatoare, benzi de ceara sau epilator, lama deras nu tio recomand pentru ca poti sa te zgarii, irita si parul creste foarte repede (2- 3 zile)

| MauiStatue a răspuns:

Poti sa te epilezi cu ceara, desi ma indoiesc ca o sa rezisti tu la 14 ani ai tai. Ceara iti inrareste firele de par fiindca, le smulge din radacini.
Sa nu te razi cu bicul ca atunci o sa stai cu paduri pe maini.

| alexandraplay a răspuns:

Pe maini NU fa prostia sa te epilezi dar pe picioare fate cu epilatorul Braun e cel mai bun o sa te doara un pic dar te obisnuiesti daca esti rosie pe picioare nu te speria bagale in apa rece

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Nu trebuie să ţi fie ruşine.
Poi, poţi doar să te epilezi la picioare cu benzile epilatoare, şi dacă ai păr sub braţ, se poate şi acolo. big grin
Nuţi face griji. Şi da, pe mâini să nu te epilezi chiar dacă ai mult păr, mai bine cu mult păr decât deloc. devil

| andreea05 a răspuns:

In primul rand daca ai par si nu iti place trebuie sa te epilezi. Eu consider ca pe maini nu ar trebui pentru ca o sa iti creasca mult mai repede, insa pe picioare poti folosi ceara pe care o poti cumpara de oriunde si iti va creste mai rar sau epilatorul.
Bafta:*

| Elena997 a răspuns:

Buna si eu am 14 ani pe picioare e in regula sa te epilezi nu e nici o problema iar pe maini...sa nu te decolorezi sau sa iti dai cu apa oxigenata am incercat si creste mai mult si a trebuit sa incep sa ma epilez...cu ceara ar fi cel mai bine deoarece smulge firul din radacina si creste mai rar. CU LAMA DE RAS SA NU INCERCI! Bafta! happy