| Alexandrak2002 a întrebat:

Cum sa scap de parul de pe maini, fara ceara si epilat sau altceva mai dureros.Am 12 ani si imi e rusine sa ma duc la scoala in tricou.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil este doar in capusorul tau, pentru ca 99% din populatie nu ne epilam pe maini!
Pentru epilatul pe maini ai doar 1 singura modalitate: cu ceara, pentru ca rasul cu bigul, face parul retezat sa creasca foarte urat si foarte repede.
Te sfatuiesc sa cumperi apa oxigenata de la farmacie si cu o bucatica de vata sa dai peste parul de pe maini. lasi sa se usuce si apoi mai aplici un strat...si parul se deschide la culoare si nu mai pare atat de mare sua urat.

| Yasmin875 a răspuns:

Nu trebuie să te epilezi pe mâini.Esti destul de mică. Sunt sigură că majoritatea fetelor de vârstă ta au par pe mâini.Nu este o rușine.Eu mă epilez dar am 17 ani. Daca te epilezi va trebui să te epilezi mereu.Cam o dată la 2-3 zile.

| DrGoogle a răspuns:

Daca nu vrei sa te epilezi pe maini, il poti decolora cu o pudra, nu va mai fi asa vizbil, gasesti la orice supermarket

| KEiGHT a răspuns:

Daca asa ai fost creata, inseamna ca mainile tele are nevoie de acel par, nu e o rusine. Cand vei creste parul va ramane mic iar mainile se vor mari si va fi aproape insesizabil parul.winking

Sa cresti mare!