| anonima4all a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa fac ca sa scap de parul de pe picioare si mai ales de pe maini(care este negru si se vede urat), dar fara sa ma epilez pe maini? va rog sa-mi dati un sfat pentru fiecare!

17 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Poti folosi pentru epilat de exemplu benzile de epilat duble de la Gerocossen sau alte firme, un aparat de epilat, sau ceara de epilat(Nu folosi bigul pentru epilat, vei arata ca o maimutica, asa va creste de des si de repede )ceara de epilat nu stiu exact cat costa, eu folosesc benzile de epilat, imi place mai mult, nu e chiar asa de dureros la epilare, au senzatie de racire, in momentul aplicari benzi pe piele, o epilare ma tine 4-5 saptamani, un pachet are 6 benzi si imi ajung 2 epilari, costa 11 lei.
Cat despre epilatul pe maini, mai bine il lasi asa, incerci sa il decolorezi sau incerci la fel cu benzile de epilat sau ceara de epilat.

| Leea1234 a răspuns:

Pe picioare, parerea mea, bic-ul sau crema, inghinal, ceara sau aparatul epilator, iar pe brate, sfatul meu e sa nu folosesti nimic (ma refer sa te razi)mai bine iti cumperi oxidant de par si il faci blond, vine vara si oricum parul se mai deschide un pic la culoare de la soare, daca ai sa-l epilezi o sa-ti creasca in primul rand mai des si cu timpul va deveni aspru, ai sa ai bratele ca fata unui barbat(DOAMNE FERESTE)

| borsec a răspuns:

Optez pentru epilare si pe maini si pe picioare, este inestetic.

| Nastia a răspuns:

Cel d p picioare il epilezi cu bigu, ceara sau crema epilastoare,. iar p cel d p maini il lasi acolo,. nu ai c sa faci,.winking

| cristina_6456 a răspuns:

Pe maini poti sal decolorezi cu apa oxigenata se gaseste la farmacie

| claudya a răspuns:

Incearca un tratament cu ipl(Slimart) pentru. toate zonele cu probleme, succes...

| Raluca_7548 a răspuns:

Pentru maini si picioare poti folosi benzile.hee heesi. daca ti-e frica sa faci asta singura.mai bine mergi la un salon de cosmetica. iar cei de acolo iti vor spune mai multe metode.tongue

| bibilulla a răspuns:

Cel mai indicat este să îl epilezi cu ceară sau cu benzi de epilat, în nici un caz cu lama! ...cu ceară, suprafaţa de epiat, încet, încet se va restrânge şi firele de păr se vor subţia... în schimb cu lama se va întămpla contrariul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilare cu ceara la un salon de cosmetica si pentru membrele inferioare dar si pentru cele superioare si nu numai. Ceara e o buna alegere si pentru axila, mustata, inghinal.
In nici un caz cu lama de ras, o alta alternativa ar putea fi aparatul epilator sau crema depilatoare (cu toata ca nu e mare diferenta fata de lama de ras).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt bruneta si se vede urat si daca l-as decolora, crede-ma deci cel mai bine este sa il epilezi.
Nu am inteles intrebarea ta: "Unde pot gasi o ceara de ras si km cat ar costa? "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum au zis si altii pentru maini foloseste doar ceara (niciodata bic-ul), iar pentru picioare aparat de epilat, ceara sau crema (lama il face sa creasca si mai repede).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai indicat e sa folosesti un aparat de epilat... intarzie cresterea parului si nu va mai arata atat de inestetic. nu incerca sal decolorezi daca esti mai creola se va vedea aiurea rau...

| anonima4all explică:

Unde pot gasi o ceara de ras si km cat ar costa?

| anonima4all explică:

Dar nu exista cv care sa-l decoloreze pe cel de pe maini? ce sa folosesc pentru decolorare si unde il pot gasi? credeti ca s-ar vede urat?

| floryna a răspuns:

Aceeasi problema cu parul inestetic de pe maini am avut-o si eu si la fel ca tine nu vroiam sa ma epilez. dar intr-o zi mi-am luat inima in dinti si am decis ca trebuie pentru ca nici o crema decoloranta nu ma multumea; am folosit ceara traditionala, este cea mai buna.acum am scapat de probleme si crede-ma era foarte des si foarte negru.Cred ca mama isi dorea baiat laughing

| lacramioara a răspuns:

Poate suna naspa ceea ce ti voi spune acum... dar daca vrei sa nu se vada fara sa le epilezi... vopseste parul de pe maine si de pe spate cu decolorant...si va fi okwinking