| ZeldaX64 a întrebat:

happy Am o mica problema cu parul... stiti are ff mult volum si sta foarte naspa dupa ce-l spal (desi folosesc balsam si ulei de par) Deci am nevoie de vreun sfat sau truc ca sa-l mai potolesc putin, sa stea mai lins, mai frumos! Ma anticipat!

1 răspuns:
| PunkyA a răspuns:

Si eu am parul la fel. E cret/ondulat(conteaza cum are el chef sa stea).
Acum un an/doi imi tineam parul prins non-stop( de la coada de cal pana la tot felul de impletituri)pentru ca nu statea bine sub nici o forma daca il lasam desprins.
Eu am observat o imbunatatire dupa ce am inceput sa volosesc sampon si balsam de la Syoss. De asemenea au si un spray foarte bun anti-frizz.
De fapt toate produsele de par pe care le folosesc eu sunt de la Syoss(cele mentionate mai sus + fixatix+ spuma+ protectie pentru placa/ondulator/uscator).
Eu nu imi usuc niciodata parul cu uscatorul( de fapt mint- il folosesc atunci cand stiu sigur ca o sa-l indrept)- il las sa se usuce natural si dupa baie imi tin un prosop pe cap aproximativ 30 minute.
Daca imi mai aduc aminte ceva imi completez raspunsul mai tarziubig grin