| Adelina906 a întrebat:

am o problema imi cade foarte rau parul. ce sampon imi recomandati?

8 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte bun pentru păr, cumpără-l de la farmacie şi poţi întreba farmacista cum se foloseşte.

| Lacra16 a răspuns:

Buna! aceeasi problema am avut-o si eu, imi cadea asa d emult par incat m-am speriat. Am fost la u nspecialist si mi-a recomandat produsele Vichy. Samponul este foarte bun, desi este un pic mai scump. daca iti cade foarte mult poti incerca si tratamentul de la Vichy. Mie acum mai imi cad 2-3 fire.

Sper ca te-am ajutat! Succes!

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Sunt ceva fiole de la Vichy sau ceva n gen, care este foarte eficint, însă te anunţ că e cam scump dar merită!
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Eu folosesc ELSEVE arginine resist, pe negruhappy
Si samponu si balsamul!
Sincer le recomandhappy
Acum depinde de fiecare
Un pret orientativhee hee
Sampon (250 ml)-13 lei
Balsam(200 ml)-13 lei
Mult noroc si numai bine:*

| piti77 a răspuns:

Tot din categoria scump dar merita iti recomand anastim si anaphase(fiole si sampon) de la ducray. la mine a functionat 100% cu rezultate spectaculoase. dar este important de aflat cauza pentru care iti cade parul.

| alevip a răspuns:

Nu iti recomand niciun shampon... mai degraba mergi al farmacie si intreaba de chelstop e o solutie cu care te dai pe par costa cam 10 lei si iti va face bine da foloseste si un balsam sau masca pentru par

| justsara a răspuns:

Ar trebui sa folosesti uleiul de ricin e foarte sanatos pentru firul de par.Tratamentul pentru par presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita.

| anonimby a răspuns:

Sampon? nu! mai bine foloseste uleiul de ricin e bun si pentru exfolierea unghiilor happy ..nu e nici scump 4-5 leiwinking