| GeOrGy2110 a întrebat:

Am parul lung, este saten inchis si am frunte putin cam lata (asa mi s-a spus ), credeti ca mi-ar sta bine cu breton?

15 răspunsuri:
| EllaEllii a răspuns:

Buna!
Asta depinde de foma fetei tale.Ai putea sa te duci la un salon si sa intrebi cum ti-ar sta mai bine(poate filat, poate mai gros, poate mai subtire).
Imi pare rau sa iti spun:
Bretoanele nu mai sunt la moda...
Faci cum vrei.
Bafta!

| adutza12 a răspuns:

Da, ti-ar sta foarte bine cu breton daca nu este extrem de des. Fiind vara, este mai bine sa ai bretonul mai rardin cauza cadurii sufocante. Sa nu fie nici foarte scurt cam la nivelul sprancenelor. Sunt de parere, la cum te-ai descris, ca ti-ar sta minunat cu breton.

| aneta a răspuns:

Da, deaorece ti-ar masca fruntea lata.

| Diiana232997 a răspuns:

Ar trebui sa-ti stea bine.
Intotdeauna o sa arate mai bine un breton, decat o frunte lata [parerea mea]
Pana nu-ti faci, nu ai de unde sa stii happy.

| Kity22 a răspuns:

Exact asa sunt si eu big grin am avut la inceput breton pe o singur parte dar m-am plictisit, acum mi-am facut breton pe toata fruntea(sa zic asa) si sunt foarte multumita imi place foarte mult asa, eu zic ca sigur ti-ar sta bine

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Dahappydaca ai fruntea lata, da

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Da ti-ar sta bine ca-ti ingusteaza fruntea.

| Galuscaaa a răspuns:

Si eu sufar de aceeasi problema...love struck.Si eu am par lung, saten si frunte lata adica bombata, dar din cate am inteles fruntea bombata e cea mai frumoasa.Multa lume zice cand ai fruuntea mai lata este un om inteligent.Eu te sfatuiesc sa nu iti faci adica fruntea pe care o avem noi doua este cea mai faina, decat sa o avem ingusta mult mai bine asa.Iar daca ai par putin chiar nu merita sa iti faci breton.winking
Sper ca te-am ajutat.:*
Fundoooi`?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da categoric incearac sa compari niste poze de pe net cu tine sau cere parerea prietenelor eu cand vreau o freza noua borbesc cu frizeritamea cum mear sta si imi zice

| Răspuns_9097 a răspuns:

O frunte lata iti lungeste forma fetei, asadar trebuie sa iei din lungime si sa balansezi prin volum. Coafura perfecta trebuie sa fie medie, nicidecum lunga. Incearca sa te departezi de parul indreptat care nu are nici o forma si de varfurile ascutite care nu vor face decat sa iti lungeasca si mai mult fata. Mergi pe straturi, carlionti usori sau BRETON. De asemenea, evita coafurile scurte pentru ca nu te avantajeaza deloc. O coafura medie cu volum este ideala pentru fruntea lata. Daca iti faci cararea intr-o parte cu parul dat pe o parte a fetei, vei avea efectul maxim de acoperire.

Deci în concluzia da, ţi-ar sta foarte binebatting eyelashes

| 27ade27 a răspuns:

Cred ca ti-ar sta bine. Dar te sfatuiesc sa-ti faci un breton pe o parte fiindca daca ti-l faci in fata, pe toata fruntea, iti va fi cald si se va ingrasa repede.

| dyanico a răspuns:

Desigur,mai ales daca ai fruntea lata!

| radubrasov a răspuns:

Categoric

| dany_6394 a răspuns:

Da

| ORGiGii a răspuns:

Si eu am avut preton si am frunte lata...si parul shaten
Nu mia stat bine pentru ca imi face truntea si mai lata...dar vezi tu