| dasabalaeverybody a întrebat:

happy Am si eu o mica nelamurire...Probabil toti stiti despre controversatele masuri, cea ideala fiind 90-60-90,dar ce inseamna de fapt? Vreau si eu sa ma masor si chiar nu stiu cum... ce trebuie sa masor? (talie, inaltime, bust)
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Măsuri ideale, controversate măsuri?
Circumferința bustului, taliei și șoldului.
Treci cu centimetrul de croitorie de jur - împrejurul corpului (cum te închizi cu o curea la fustă).
Pa, pa.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Înălţime, lol.
Nu are nici o treabă înălţimea, primul 90 e măsura bustului (iei centimetrul de croitorie şi ţi-l treci peste bust), 60 este măsura taliei (iei centimetrul şi ţi-l pui pe talie ca şi când ţi-ai pune o curea peste o rochie sau cămaşă) iar ultimul 90 este mărimea şoldurilor (iei centimetrul şi ţi-l pui peste şolduri, cam la jumătatea fundului).

| stef07 a răspuns:

Buna! da 90 bustul, 60 talia si 90 posteriorul(fundul)!