| bybyu a întrebat:

Anul acesta am banchetul de sfarsit de clasa a8a si nu stiu cu ce sa ma imbrac sad mie nu imi sta bine in rochi si, a gandeam sa-mi i-au o pereche de jeans, un tricou (mai elegant), niste pantofi cu toc si accesorii, ar fi bine si asa?
Vreau parerea fetelor :3 dau funda

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu exista asa ceva ca nu iti sta bine in rochie. Exista rochii lungi, scurte, midi, drepte, largi, mulate, creion, lalea, gogosar, cu maneci, corset, spate gol etc etc cate dintre aceste tipuri de croieli ai incercat ca sa vezi care te avantajeaza?
Combinatia jeans + tricou e cea mai casual combinatie posibila! E o tinuta de toata ziua, o porti la scoala, in excursie, si la piata daca e pana acum. Banchetul e o ocazie speciala, un eveniment festiv! E o dovada de respect fata de propria-ti persoana dar si fata de cei din jur sa fi imbracat adecvat situatiei! Nu cred ca te duci la biserica in trening si nici la sala de sport pe tocuri. Toti vor fi imbracati eleganti, te vei simti nasol sa fii tu singura imbracat casual. Crede-ma chiar si profesorii se imbraca elegant la astfel de ocazii!
Daca vrei sa mai dai o sansa rochiei trimite-mi un mesaj in care sa-mi spui ce silueta ai, care parti ale corpului tau iti place si care iti displac si o sa incercam sa-ti gasim un model de rochie pe placul tau. O poti face la croitor sa iti vina perfect.

| bybyu explică (pentru BiuL):

Ok, ce-ar fi sa-mi dai id tau de mess printr-un mesaj si vom vorbi mai multe?

7 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Chiar daca tu zici ca nu iti sta bine in rochie, fa o exceptie de data asta. Te vei simtii nasol tu in blugi restul in rochii. Iti spun din experienta catorva prietene.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vezi tu cum ai sa te simti cand toate colegele vor fi in rochie si tu in blugi

| printesa00 a răspuns:

Da,sa stii ca este foarte bine, asa.Incearca sa fii fashion.

| piticot1 a răspuns:

Eu sunt a9a...Anul trecut am trecut si eu prin toata asta laughing Nu sunt genul care poarte rochii, fuste, colanti etc. insa nu pot sa zic ca ma imbrac ca un baiat chiar daca nu port cele mentionate mai sus big grin Cu toate astea mi-am cumparat o rochie si pantofi cu toc, mi-am facut parul la un salon si nu aratam nasol. Fiind o ocazie mai speciala, parerea mea este sa te imbraci cu o rochie, iti cauti una mai pe placul tau. Sunt sigura ca vei gasi puppy dog eyes Funda?

| bybyu explică (pentru piticot1):

Nu este vorba ca nu imi plac rochiile ba din contra imi plac foarte mult, dar eu sunt mai slabuta si nu imi sta bine in ele

| MinssBoboc a răspuns:

Ai putea sa-ti iei: jensi rupti, bluza cu umeri goi sau cu spatele gol, pantofi negri cu toc cam cum ai zis tu :*