| Laila12Izabela a întrebat:

as vrea sa scap de cosurile de pe fata si am auzit ca pasta de dinti ar fi bună.
Câteva sfaturi?
Va rog!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapun si spalat fata foarte bine, dupa fiecare iesire afara si automat inainte de culcare.
Praful de pe strada si cu transpiratia, astupa porii si ii infecteaza, aparand cosurile.
Daca ai grija sa te speli de cel putin 2 ori pe fata, dar spalat serios cu apa calda si sapun, eventual clabucesti fata si pui varful degetlor in malai, apoi freci fata cu el, asa vor iesii toate impuritatile din piele, scotand chiar si punctele negre, lasand fata curata si frumoasa.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pasta de dinti e buna eventual pentru un cos/2 aparute ocazional, daca ai probleme cu cosurile si ai mai multe te duci la dermatolog.

| sierra1 a răspuns:

Pasta de dinți e pentru... dinți. Dacă ar fi bună la așa ceva n-ar mai avea nimeni probleme cu tenul. Ia produse specializate.