| ILoveMyBed a întrebat:

, as vrea sa stiu ce culori de fard mi-ar sta bine , si inca ceva , Ce produce stralucirea ochilor si aspectul lor de oglinda? Funda. Asta e culoarea ochilor mei : http://imgur.com/Vh211

2 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Eu ti-asi recomanda culori deschise si tutusi foarte tipatoare (verde elegant sau un albastru calm) dar merge foarte bine si un sontur discret cu negru si un pic de maro pe pleoapa superioara, ceve de genul smokey eyes, ti-ar sta foarte bine cat despre stralusirea ochilor chiar nu stiu dar ma voi informa, sigur ma va ajuta si pe mine, ai aceeasi culoare a ochilor ca mine doar ca a mea e putin mai inchisatongue
sper ca te-am putut ajutahappy

| janeD0oe a răspuns:

Ochii caprui ies in evidenta cu albastru deschis si metalic mov maro lila. pe culoarea asta de ochi merge cam orice. dar ai grija la asa culori trebuie sa ai tenul fara imperfectiuni deci foloseste obligatoriu fond de ten. pentru seara te poti folosi de culori mai inchise mergand pana la negru in exterior si tus. ziua mai poti folosi dermatograf maro in interiorul ochiului ca sa-ti accentueze culoarea lor in mod natural. nu inteleg cu stralucirea ochilor si efectul de oginda dar daca vrei sa iti iasa in evidenta albul ochilor ca sa li se vada mai bine culoarea foloseste un creion dermatograf rosu cu care faci o bulinita mica fix in coltul interior al ochilor (asta era trucul lui merylin monroetongue). ideea e asta. ochii caprui ofera libertate deplina la alegerea culorilor de machiaj asa ca joaca-te si vezi care ti se potrivesc si cu tenul.