| T30D0RA a întrebat:

Care sunt cele mai potrivite culori de fard pentru evidențierea ochilor verzi?

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Eu stiu ca nuantele de violet, roz, lila ti scot in evidenta. uite mai multe informatii aici:
http://www.imaginelife.ro/frumusete/moda/machiajul_ochilor/

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gri, negru, albastru turcoaz, lila, roz pal, etc.
Trebuie să ții cont și de culorile pe care le ai în vestimentație.
Pa, pa.

| jolie a răspuns:

Pentru ochii verzi eu cred ca merge orice culoare in afara de albastru depinde si cu ce te imbraci si eu am ochii verzi si cel mai mult imi place cum imi sta cu gri si violet

| Seline a răspuns:

Mov, pruna, violet in general nuante mai inchise, bleumarin. Evita verdele caci iti estompeaza culoarea ochilor.
Pentru un look mai. de zi ca sa zic asa, nuante sidefate de roz, bej, maron.
P. S: si eu am ochii verzi, deci vorbesc in cunostiinta de cauzahappy

| Vizitiul a răspuns:

Ochii reprezinta lumina sufletului, nu conteaza ce culoare au, conteaza felul in care te privesc. Nu te mai farda, lasa-ti frumusetea naturala sa dominewinking.

| AGGA a răspuns:

Ochii verzi sunt deosebiti eu consider ca se evidenteaza pur si simplu fara a pune o tona de machaj si culoare pe ei deoarece au ei o culoare care atrage atentia eu zic ca un machaj natural e cel mai potrivit putin rimel(eventual poti ondula genele), in cea mai mare masura culoare ochilor este evidentiata in special de culoarea parului.

| iuliaoprea a răspuns:

Daca vrei sa-ti creezi un stil individual, personal sa-ti exprimi stilul foloseste Fard de ochi ARTISTRY. Toate nuanţele sunt uşor de amestecat astfel că le veţi putea combina între ele. Fardurile pentru ochi sunt disponibile în trei grupuri de culori:

* Rece
* Cald
* Neutru

Aceste grupuri de culori includ cele mai recente şi moderne culori pentru orice look al femeii din ziua de azi.

Daca te intereseaza, vorbim pe mess: black_rose_admirer si iti dau si niste sfaturi mai precise.

| andraaa12 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi un portocaliu mai ales ca la ochii verzi merge foarte bin. e

| maria ;x a răspuns:

Buna si eu am ochii verzi dar nu prea ma fardez, doar la ocazii speciale, iar atunci cu verse, s`au cu roz. pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verdele, aceeasi nuanta cu ochii si negrul in special.

Răspuns utilizator avertizat