| Panteraa a întrebat:

Cand zambesc se aduna cumva mai multa piele sub ochi si se fac ca niste pungi (nu stiu cum sa ma exprim) laughing Chestia asta se intampla doar cand zambesc si nu e exagerat de vizibil, in schimb in poze se vede tare si mai apare si o dunga neagra sub ochi, gen de unde se aduna. Nu stiu cum sa explic exact, dar sper ca ati inteles. E ceva normal sau e o problema care se poate remedia cu creme?

2 răspunsuri:
| xSoaked a răspuns:

Heya. Cred ca te referi la "eyebags", care in multe tari sunt considerate frumoase si exista femei care chiar nu le au incearca sa si le faca! Dar daca nu iti plac, ai putea folosi diverse remedii: cremele de riduri nu sunt eficiente pentru ca astea nu sunt riduri de varsta sau ceva, ci sunt naturale. Remediile casnice includ: Spala-te pe fata des, pune doua lingurite la congelator cateva minute, iar apoi plaseaza-le usor peste ochi. Lasa-le acolo putin timp, apoi curata cu vata si apa rece. Sau dupa ce faci ceai de musetel poti pastra pliculetele si, dupa ce le scoti din cana si s-au racit, pune-le tot asa peste ochi. Nu uita de odihna si somnul de frumusete.

| Ineys a răspuns:

E ceva absolut normal, uita-te in oglinda si zambeste. Analizeaza foarte atent miscarea fetei. Practic impingi toata carnea de pe fata in sus si obrajii ti se ridica. Daca zambesti foarte mult se ridica pana sub ochii.Acea duna neagra e probabil din cauza umbrei.