| ioanadragalasa a întrebat:

HEy TPU! Daca am doar o oja speciala de french si un lac de unghii ce chestii as mai putea face in afara de french?

3 răspunsuri:
| Keyko a răspuns:

Fa-ti niste modele pe unghii. niste prostii. poti face modelele cu o scobitoare sau cu un ac. scoti putina oja pe ac sau scobitoare si te apuci sa iti faci puncte, floricele (poti sa faci floricele din mai multe puncte) sau orice alte modele, nu conteaza daca au vreo forma sau nu. poti sa faci niste modele abstracte. eu asa fac. lasa-ti imaginatia sa "curga" pe unghii. laughing sper ca te am ajutat.

| SoulDream a răspuns:

Ai pute sa iti faci unghii ziar....si anume, te dai cu oja pentru french astepti pana se usuca apoi iei o bucata rupta dintr-un ziar(dar nu merg toate foile, mai ales cele ale revistelor) o pui peste unghie si apoi imbibi cu alcool(spirt) si apesi putin, apoi iti dai cu lac sa acoperi modelul, si reiei... sper sa-ti fie de foloswinking Sau mai poti da cu lac si apoi faci diferite modele cu oja pentru franch( fluture, inima).

| ralucabalan2010 a răspuns:

Ai putea sa-ti faci modele pe unghii. Gen: flori, animale etc. Te pori uita pe youtube sau pe we heart it.happy