| AleD a întrebat:

Hey TPU:*. de ceva timp imi fac un tratament cu ulei de ricin si galbenus de ou. voi cum il aplicati? pe par uscat sau umed?(eu pe par uscat). de cand am inceput tratamentul, tota lume imi spune ca mi s-a deschis mult la culoare parul? credeti ca din cauza tratamentului? ce metode naturale stiti pentru a imi inchide parul la culoare? as vrea sa-mi die ca inainte..., FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| bella_1239 a răspuns:

Buna, am folosit si eu acest tratament dar pe parul umed, il masam bine si dupa aceea il clateam. Mi s-a intarit radacina dar si firul, iar pentru inchiderea culorii poti face un ceai din frunze de nuc (daca tot ai incercat tratamente naturiste, le poti gasi la Plafar), dupa ce ai clatit foarte bine parul de sampon sau de acel tratament te poti spala cu acel ceai si nu mai clatesti il lasi sa se usuce. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| mya27 a răspuns:

Il folosesti pe par umed si masezi usor si bine dupa care il clatesti bine.In legatura cu deschiderea parului nu cred ca este in legatura cu tratamentul. poate asa ti se face... oricum am aplicat si eu tratamentul cu galbenus si doar l-a intarit
deci totul este in regula
funda?:d