| alessandra10 a întrebat:

De ceva timp ma confrunt cu celulita si vreau neaparat sa scap de ea. Nu am foarte multa, putin pe coapse si fund, dar totusi e inestetica. Am citit pe internet tot felul de articole. unele spun ca odata ce ai capatat celulita nu mai poti scapa de ea, altele spun ca e posibil. Asadar,voi cum ati scapat (daca ati scapat) de celulita? Imi puteti spune ce fel de exercitii sa fac si ce regim alimentar trebuie sa adopt?

Răspuns Câştigător
| Cristtiane a răspuns:

Bună.Într-adevăr odată ce capeţi celulită nu poţi scăpa de ea în procent de 100%, dar poţi să o reduci astfel încât să nu se observe.
Poți încerca aceste exerciții:
https://www.youtube.com/watch?v=2HpB2UhG4rM
De asemenea ai nevoie de un stil de viaţa echilibrat. Încearcă să bei multă apă. Mănâncă multe fibre(cereale, spre exemplu), fruce şi legume.
Poţi încerca şi această cremă:
http://www.nivea.ro/......icelulitic
Sper că te-am ajutat, mult succes.

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna! Trebuie sa renunti sau sa mananci cat mai rar fast food, dulciuri si sa nu mai bei sucuri acidulate.Mananca cat mai multe fructe si legume in starea lor proaspata.Bea foarte multa apa si adauga lamaie in ea (poti la o sticla de 2l sa adaugi cateva feliute de lamaie, ajuta atat la slabit, cat si pentru celulita). Trebuie sa faci si 30 de minute de miscare zilnic (minim), fa cardio (inot, alergat, mers cu bicicleta/role, sarit coarda) si genoflexiuni (foarte bune pentru fund si picioare).O metoda care da rezultate foarte bune e sa mergi la salon la masaj anticelulitic.Mult succes!

| ElenaSt2011 a răspuns:

Daca nu reusesti sa scapi de celulita mergand la sala de fitness si aerobic, poti apela la saloane de remodelare corporala si poti cere proceduri cu vacuum.

Am auzit ca ajuta la celulita dar este si dureros. Depinde de rezistenta ta la durere.

Sau poti incerca ultralipo. In timpul unei singure sedinte se pierd 2 - 3 centimetri din zona vizata, dar in mod normal est folosita pentru zonele cu grasime.

Poti totusi intreba angajatele salonului de remodelare corporala daca aceasta procedura ajuta si in cazul celulitei.