| Dariii a întrebat:

Cum pot sa,, scap" de celulita?
ce exercitii ar trebui sa fac?
Mentionez ca am 14 ani si am celulita de pe coapse in spate si de pe fund foarte vizibilastraight face.
Multumescbatting eyelashes.

6 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Jogging + sarit coardawinking o sa dea rezultate

| BoMbeRmEn a răspuns:

Incearca sa iti faci timp pentru sala si acolo iti recomanda antrenorul ce exercitii sunt bune pentru problema ta.

| Vickycel a răspuns:

Pai la varsta ta celulita nu ar trebui sa fie o problema (p.s si eu am 14 ani ) ai putea sa scapi usor prin sport (alergari, innot, dansuri etc.) si foarte mare atentie la mancare straight face ar trebui sa mananci sanatos (mancare gatita nu fast-food!) si mancare fara ulei decat foarte putin si maioneza.si sa nu bei coca-cola in exces pentru ca ingrasa big grin. Sper sa iti fiu de ajutorbatting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei,dar are o contribtie minora, aproape insesizabila in disparitia sa(o poate reduce, dar nu suficient de mult).Fa zilnic 15-20 de minute de masaj cu zat de cafea(e o senzatie foarte placuta si,pe langa faptul ca ajuta impotriva celulitei, lasa pielea fina si hidratata; intrucat cafeaua contine ulei). Masajul(care trebuie sa fie putin mai dur decat un masaj obisnuit)fa-l zilnic pana la obtinerea rezultatelor dorite, dupa care fa-l de 2 ori pe saptamana si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica, cu viteza medie, pentru prevenire.Numai bine.

| victtor a răspuns:

Alergari