| anonim_4396 a întrebat:

fete si baieti, vreau si eu idei, pareri, poze cu tinute de scoala, atat din partea fetelor cat si baietilor. Vreau sa vad cum le-ar placea lor sa vada o fata imbracata. happy Apropo, eu trec clasa a 8a. si nu prea putem sa ne imbracam decat cu bluze/camasi/plovere/tricouri albe, iar cravata este rosie si de asta am nevoie de pareri pentru ca iarna e mai greu cu toate cele pe dedesubt. big grin Funda la cele mai multe si insipirate idei/poze/pareri. :* >big grin

Răspuns Câştigător
| illydiamond a răspuns:

Gandeste-te sa prinzi cravata la pantaloni de exemplu, sau sa o folosesti ca bentita, daca cumva nu sta o prinzi cu niste agrafe. Oricum sa o porti zi de zi la gat e ceva banal. Nu m-am gandit la tinute de iarna, ci ceva ce porti purta acum la inceput de toamna :) am facut acest set pentru tine si daca iti place ceva si nu ai in garderoba arata-i-l si mamei tale, poate va fi incantata si veti merge la cumparaturi impreuna :* http://www.polyvore.com/cgi/set?id=36709027

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa-ti alegi vestimentatia dupa parerile internautilor, dai dovada de lipsa de persoanlitate, incapacitatea de a lua decizii singura, lipsa comunicarii dintre tine si familie etc.

Iti alegi singura vestimentatia, tine cont de:
- vestimentatia sa fie de bun gust
- prin vestimentatie sa nu-ti arati parti intime ale corpului
- prin vestimentatie sa nu stanjenesti priviri ale unor oameni, aici este important deoarece unii copii au fost agresati de catre oameni bolnavi liberi in societate datorita vestimentatiei tipatoare
- vestimentatia ta sa arata respect fata de alti oameni, fata de tine, fata de scoala ca institutie etc. si doar asa o sa ai numai de castigat.

| NicooLetta a răspuns:

Poti sa iti iei niste cizmulite de toamna [ http://4.bp.blogspot.com/......eftine.jpg ] o pereche de blugi depinde de care vrei eu prefer blugi mai incghisi la culoare si pe corp [ http://www.google.ro/......tp?/imgres ] si o camasa de pinde de care preferi [ http://www.maxine.ro/detaliu-Camasa-5751.html ]. Cercei mai lungi. iti aranjezi parul, putin fond de ten, rimel si esti gata. Bafta :*

| Adriianaa a răspuns:

@Operator : iti dai seama ca vreau doar niste pareri, niste sugestii. Am stilul meu propriu si normal ca nu o sa ma imbrac cum imi zice un necunoscut de pe internet.winking