| qNesquik a întrebat:

scuzati-ma daca am gresit categoria dar nu stiu unde era mai bine sa pun urmatoarea intrebare :
De cand sunt mica, am urechile putin departate adica sunt mai "urechiata" cum se zice... Si as vrea sa am urechile pozitionate perfect deoarece mie nu-mi place cum se vad cand imi prin parul intr-o coada simpla sau alt mod. sau chiar cand dau parul dupa urechii. Mama mea zice ca nu arata rau dar eu tot ma simt jenata la cum arata XD FUNDA pentru cel mai de ajutor raspuns! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Obișnuiește-te cu aspectul tău. Dacă chiar te deranjează, lasă-ți părul peste urechi, încât să fie acoperite de plete. Ignoră-ți complexele, în felul acesta, ajungi la o liniște interioară, cu tine însăți. Un om, poate avea defecte mult mai grave, dar, în timp, învață să se aprecieze, pentru alte calități, încât pune pe plan secund nemulțumirile legate de aspectul fizic.

| Green66 a răspuns:

Așa ceva doar prin intervenție chirurgicală se rezolvă.