| Sophie02 a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si am 164 cm inaltime si ma intrebam daca as putea sa-mi iau tocuri la banchet sau daca sunt prea inalta. Oricum nu sunt eu tipul de fata care merge pe tocuri, eu port mai mult skate shoesi si probabil o sa ma doara picioarele.Am vazut ca multi/multe recomanda sa-ti iei o pereche de balerini la tine daca incep sa te doara picioarele,dar eu nu am decat o pereche gen tenisi (de la Converse, sunt negri si mai decupati cum ar veni) cam asa :
http://mercador.ro/oferta/tenesi-decupati-IDuhFO.html
doar ca pe negru si mie nu mi se pare ca se potrivesc la ocazia asta.Nu vreau sa cheltuiesc multi bani deci intrebarea mea ar fi sa-mi iau pantofi cu toc si sa-i suport :)) sau sa-mi iau direct balerini?

4 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,eu zic ca la o rochie[presupun ca o sa te imbraci in rochie], merg mult mai bine niste sandale cu toc potrivit, nu foarte inalt, ca sa nu te incomodeze si sa poti dansa.De asemenea, iti poti lua pentru schimb si o pereche de balerini, in cazul in care nu te simti confortabil pe tocuri.Inaltimea ta este foarte buna, deci zic ca tocurile te-ar avantajahappy. Sper ca te-am ajutat!happy

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Sincer? ...Si eu trec fix prin aceeasi problema.Eu sincer nu suport sa merg pe tocuri (prefer baschetii\tenisii\bocancii) dar m-am gandit cu seriozitate sa imi iau tocuri la bachetul de clasa a opta deoarece este o ocazie unica si se potrivesc foarte bine si cu rochiile.\Insa daca mersul pe tocuri chiar nu iti surade ar trebui sa potrivesti incaltamintea ta unui outfit pentru ca pana la urma nu scrie nicaieri ca nu te poti incalta cu skate shoes straight face. Sper ca te-am ajutat!

| InnaArkane a răspuns:

Te simti bine pe tocuri? Te reprezinta? Iti doresti sa porti asa ceva? Eu am 1.73 si sunt a 7 a si tot port tocuri chiar daca ma face sa par mai inalta.Asta e singurul dezavantaj al tocurilor.O femeie pe tocuri pare mai inalta, mai slaba si mai sigura pe ea si mult mai feminina.Dar poate ar trebui sa alegi niste pantofi platforma gen sandale.

Uita-te aici:
https://www.google.ro/......ps?/search

Bafta!

| acnaib20 a răspuns:

Cea mai buna alegere pentru tine ar putea fi pantofii cu platforma happy sunt mult mai eleganti decat balerini si ii poti purta toata seara fara nici-o grija pentru ca sunt foarte comozi.Incearca mai multe modele si alegei pe cei mai comozi happy si desigur sa fie si draguti happyP.S poti purta pantofi foarte inalti, inaltimea ta e foarte buna :*