| CatelusiiSarPeSaltele a întrebat:

Hey TPU.Tocmai mi-a aparut un herpes urat pe buza...sad Cum as putea scapa de el rapid? DAU FUNDA pentru cel mai eficient raspuns big grin

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Crema Aciclovir este foarte buna, gasesti la farmacie. De asemenea, mai sunt plasturii Compeed pentru herpes (cam scumpi, vreo 60 lei cutia cand imi luasem eu), poti sa iti cumperi la bucata.
Mai e metoda in care pui pasta de dinti peste, eu nu m-am impacat cu ea.

| Mareacluj a răspuns:

Aciclovir e foarte bun, un unguent pe care il gasesti in orice farmacie.in cateva zile trece.Herpesul nu se vindeca, chiar daca trece si nu mai ai simptome, poate reveni, de regula pe fond de stres.Insa prima data e mai dureros si dureaza mai mult.In orice caz, cu unguentul asta o sa treaca foarte rapid.

| m00n a răspuns:

Da-l cu Aciclovir (si sa nu-ti lipseasca niciodata de pe herpes) si in 3-4zile trebuie sa treaca. Daca ai nevoie sa nu se vada repede pune-ti un plasture compeed si acopera cu rujhappy

| olo a răspuns:

Pune-ti leocoplast, sa nu se mai imprime praful pe el

| lahme a răspuns:

Poti da cu sapun fiindca face herpesul sa se usuce mai repede. Dar merge si cu pasta de dinti.