| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Cum pot scapa rapid de herpes la buza? Vreau ca pana in weekend sa dispara. Imi puteti da niste sfaturi? Multumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Herpesul se usca si dispare in cateva zile daca nu primeste aer.
Di acest motiv, daca se unge subtire cu simpla pasta de dinti, atunci poti scapa de el in 2-3 zile.
Trebuie uns de 3-5 ori pe zi, sa nu ramana neacoperita!

| alina2k18 a răspuns:

Valtrex din primele ore de cand incepe sa erupa, 2capsule pe zi timp de 2-3 zile.
Plasure antiherpetic pe timpul zilei ajuta la vindecare mai rapida plus protejarea celor de langa tine pentru ca esti f contagios cat timp ai vezicule.
Crema aciclovir in strat f subtire.

| UserRo10 a răspuns:

Mergi la farmacie si cere plasture pentru herpes. Mie in 3 zile dispare complet

| MihaiSpeedster a răspuns:

Valtrex sau Zovirax. Probabil cu reteta de la medicul de familie. Dacă vrei leac băbesc, mănâncă drojdie. Dacă nu vrei nici drojdie, fond de ten. Să pui pe herpes, nu să-l mânci