| FashionVictim93 a întrebat:

Hey TPU... va rog recomandati-mi un ondulator de par bun ( parul meu este drept si buclele vreau sa reziste). Imi doresc un ondulator care sa protejeze oarecum parul. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Rezistenta buclelor nu depinde de ondulator ci de temperatura si tipul de par. Pe un par cu fir subtire buclele vor rezista mai mult decat pe un par cu fir gros.

| Iote a răspuns:

Nici un ondulator (ca si placa) nu protejeaza parul. Pentru ca il onduleaza la temperatura foarte ridicata. Dar buclele tot nu vor rezista mai mult de o zi. Poti sa incerci clasicle bigudiuri. Dupa ce te speli pe cap si te usuci cam 90%, pui bigudiurile. Apoi, ori folosesti feonul (nici acesta nu prea este indicat) pana se usuca, ori dormi toata noaptea cu bigudiuri (destul de incomod, dar sanatos pentru par).