| Lost In Your Smoke™ a întrebat:

Hey TPU.happy
Vreau sa incerc sa-mi fac suvite cu albastru de metil.Cum se procedeaza?
P. S : peste 3 zile ma duc la mare.Cat ar rezista culoarea?
Thx pentru raspuns happy

Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Nu e o idee prea buna. Nu o sa iti iasa albastre ci un fel de verde inchis, o sa curga culoarea tot timpul si ai sa iti patezi hainele, prosoapele, fata de perna. Daca te prinde o ploaie pe strada, o sa iti curga culoare pe haine.

3 răspunsuri:
| kindness a răspuns:

Hai daca te faci cu albastru de metil, nu o sa-ti iasa albastre suvitele ci verziwinking stiu sigur, iar chestia cu "cat v-a dura". ceva vreme ca o saptamana! iar in cazul tau o sa dureze mai putin pentru ca te vei baga in apa mereu si soarele v-a fii puternic si ti le va decolora complet! aa Si distractie placuta la mare! fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| Dany_7688 a răspuns:

Buna,
Nu o sa reziste chiar mult suvitele, avand in vedere ca te duci la mare... eu una nu garantez mai mult de 5 zile.

Nu stiu, eu am avut si am fost la strand in zile consecutive si nu au tinut.