| adrianaiuliana7 a întrebat:

vreau sa mai slabesc un pic.am 53 de kg si vreau sa mai slabesc 3.prin ce metode as putea sa fac asta? cine stie si niste site-uri cu exercitii sau retete de slabit mi-ar fi de folos.mersi anticipathappydau funda si vot celui mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
| mary_4765 a răspuns:

Eu folosesc aerobicu, cel mai eficient exercitu care te ajuta sa slabesti pe toate partile corpului... uite aici, fa macar 3 seirii pe saptamana.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
http://www.youtube.com/watch?v=M38HDCGmhm4
http://www.youtube.com/watch?v=fY0lZTWlBAg
sau poti gasi aici niste sfaturi
http://www.slabire-fitness.ro/......fizice.htm
http://www.cum-sa-slabesti-rapid.ro/exercitii-pentru-slabit.html
succes... PAPA

7 răspunsuri:
| Flores_9770 a răspuns:

Buna!
Am auzit ca dieta disociata chiar functioneaza.
Dieta disociata 4kg in 7 zile. Trebuie urmata cu strictete. E o dieta de slabire rapida si sigura.

ziua 1: minim 2 litri de apa plata si ceai (exclus suc, apa minerala)
ziua 2: orez fiert cu legume (fara sare, ulei sau alte cele)
ziua 3: spaghetti cu ketch-up (fara ulei, sare sau alte cele)
ziua 4: maxim 2 kg mere (nu dulci)
ziua 5: legume fierte (fara cartofi)
ziua 6: maxim 1/2 kg cartofi fierti (fara sare, ulei, iaurt sau alte cele)
ziua 7: un piept de pui fiert
In plus, poti sa bei ceai verde(are o gramada de beneficii si ajuta digestia), obligatoriu 2l de apa pe zi si poti face exercitii in camera(abdomene,genoflexiuni), plimba-te prin parc, alearga. Poti scapa usor de cele 3 kg chiar si intr-o saptamana.
Bafta!kiss

| Flores_9770 a răspuns:

Buna!
Am auzit ca dieta disociata chiar functioneaza.
Dieta disociata 4kg in 7 zile. Trebuie urmata cu strictete. E o dieta de slabire rapida si sigura.

ziua 1: minim 2 litri de apa plata si ceai (exclus suc, apa minerala)
ziua 2: orez fiert cu legume (fara sare, ulei sau alte cele)
ziua 3: spaghetti cu ketch-up (fara ulei, sare sau alte cele)
ziua 4: maxim 2 kg mere (nu dulci)
ziua 5: legume fierte (fara cartofi)
ziua 6: maxim 1/2 kg cartofi fierti (fara sare, ulei, iaurt sau alte cele)
ziua 7: un piept de pui fiert
In plus, poti sa bei ceai verde(are o gramada de beneficii si ajuta digestia), obligatoriu 2l de apa pe zi si poti face exercitii in camera(abdomene,genoflexiuni), plimba-te prin parc, alearga. Poti scapa usor de cele 3 kg chiar si intr-o saptamana.
Filmuletele postate de mary sunt excelentewinking
Bafta!kiss

| Kittynika a răspuns:

Poi pe youtube/google gasesti suuuuteeeeee.
Cauta in special exercitii pilates,pentru picioare abdomen fund solduri aripioare ce vrei.
Si nu te infometa caci atunci organismul vazand ca nu primeste mancare isi va face depozite de apa grasime pe picioare,burta etc.
Mananca sanatos si echilibrat, fara prajeli multe fructe si legume proaspete(nu de alea mari si frumoase bombardate cu produse chimice ce iti fac rau), multa apa si ceaiuri.

| someonelikeu a răspuns:

Eu de o saptamana nu mai manac prajit, paine si dulce nu mai beau nici suc acidulat si mananc toata ziua fructe si legume plus catev ex, fizice si de o saptamana de cand am inceput cura am slabit 2 kg.

| adrianaiuliana7 explică:

Multumesc pentru raspunsurihappy:*:*:*

| Marly32 a răspuns:

Am aici cateva... http://mybeautifulprofile.blogspot.com/

sper sa te ajute!