| BuburuzaZd a întrebat:

Hey!
Vreau sa imi fac suvite cu albastru de metil.Am parul saten si vreau sa va intreb cam cat timp tin si daca iti patezi pernele si hainele.
Funda

Răspuns Câştigător
| Geoops a răspuns:

Hei, eu chiar acum sunt data cu albastru de metil happy
La cam 2 spalari, se duce culoarea.
Si da, iti poti pata pernele si hainele, chiar si mana atunci cand te dai.
Ca sa nu murdaresti nimic, trebuie sa folosesti manusi neaparat ( daca nu folosesti, pe orice pui mana vei lasa albastru x.x, crede-ma, toti peretii casei mele au urme albastre), si in locul in care te dai cu albastru, sa pui un cersaf vechi, sau o carpa mai mare, iar noaptea trebuie sa pui un prosop curat pe perna, pentru a nu o pata.

Apropo, daca nu stiai, albastru de metil se gaseste in orice farmacie la un pret de 3, 50 ron happy

3 răspunsuri:
| Nutemaiholba a răspuns:

Nu tin decat 3 zile si este posibil sa se pateze nu stiu sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci sa nu se ia mai usor.Eu sunt tot satena, saten deschis.Mi'a iesit un verzui spre albastru.Cand pui albastru de metil in recipientu din care vrei sa iei sa dai pe par pune niste apa sau balsam de par.Eu asa am facut si nu mi se ia nimic nimic.Am pus cu manusi dar cand m-am spalat pe varfuri0eu doar la varfuri m-am facut) chiar daca a ajuns ceva si pe maini se duce.

| Ramonne a răspuns:

Dupa 3 spalari se ia ..si bineinteles ca patezi pernele si haine, dar daca iti pui o folie dupa ce ti le-ai facut dupa nu mai ai probleme.