| BlueEyes a întrebat:

Hey :*
Vreau sa imi vopsesc parul iar blond, dar eu de un an l-am avut numai saten ciocolatiu si ultima data am facut o prostie, din partea mea, l-am vopsit brunet acum o luna(s-a dus culoarea ca eu imi spal parul des). culoarea naturala e saten inchis.Cum ar trebui sa procedez ca sa imi iasa un blond deschis? E nevoie neaparat de decolorant pentru par? daca il vopsesc cu o nuanta de blond foarte deschis oare ce culoare o sa iasa?
Deci, ce ar trebui sa fac pentru a reveni la blond? Ma simt mai bine asa happy

7 răspunsuri:
| miha90z a răspuns:

Incearca DECOLORANT SYOSS http://www.syoss.ro/index.php?id=256

| dydy1 a răspuns:

Sa te duci la coafor,sa te decoloreze, eu incerc cu roscat si tot nu iese decat dupa ce se deschide tare, nu iese acasa

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Mama a incercat happy
A fost saten inchis si si-a cumparat cea mai blonda nuanta(si destu; de scumpa 38 de lei)
si...i-a iesit o MORCOVEATA! era portocalieee laughing vaaai daca nu am ras de ea laughing
a doua zi m-a trimis la magazin sa-i cumpar vopsea satena laughing ii era si rusine sa mai iasa afara.

Deci pe scurt NU INCERCAwinking

CU decolorant...hmm a incercat si asa.i-a iesit dar i s-a ars foarte tare parul.si s-a si rarit.

Ideea de a te simti mai bine blonda e doar in capul tau...depinde si cum arati.
Parerea mea este ca pentru a fi blonda trebuie sa ai un pigment al pielii mai inchis...altfel parca pari stearsa.

Mai bine lasa-l cum vrea el...nu iti doresti ca peste cativa ani sa ajungi ca mama

| BlueEyes explică:

Ms pentru raspunsuri :*
Nu e in mintea mea ca imi sta mai bine blonda,aproape toata lumea cu care ma intalneam dupa ce m-am vopsit bruneta imi spunea "dar tie iti sta mai bine cu parul blond" happy.Eu am parul cret, ochii albastrii si cat despre culoarea pielii, nu sunt foarte alba...sunt bine. Acum ca e vara sunt bronzata.
@ Dydy1, credeam si eu ca merge si asa,ca sa nu imi mai "maltratez" parul cu decolorant, dar asta e, o sa ma duc prima oara la coafor si dupa o sa il fac si acasa.

| IcsD a răspuns:

Poti sa treci pe la un coafor sa faci o intrebare. sa isi dea cu parerea si spui Multumesc, o sa revin big grin Daca te descurci acasa cu ce iti spun ele acolo iti faci singura, daca nu revii

| LaraDésire a răspuns:

AM eu o prietena care trece din luna in luna de la brunet la blond si viceversa. Poti gasi vopsea care contine decolorant ca sa iti iasa parul blond de exemplu Palette.

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorare inceerca COLOR OFF este un produs profesional rusesc cedecoloreaza parul fara sa il arda il poti comanda la nr 0754921669, si mai multe poze vezi aici : https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional