| TDGMeebu a întrebat:

Hey!
Vreau sa ma tund in scari si sa`mi fac breton intr-o parte, dar mama nu ma lasa ca cica am parul frumos si ar fi pacat sa ma tund...mentionez ca am parul pana aproape de fundhee hee.
Varfurile nu prea sunt tocite, iar ultima data cand m`am tuns a fost in februarie.
Va rog, spuneti-mi cum ar trebui sa o conving pe mama sa ma lase sa ma tund. Acum cateva zile mi-a spus ca o sa caute un frizer profesionist, iar azi cand am intrebat`o daca a gsit a spus ca deocamdata nu ma tundstraight face.

Mersi mult! kiss

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sincer sunt de aceiaşi cu părere cu mama ta şi eu l-am tuns în scări şi regret acum, nu-mi prea place şi e lung, dar, mă rog mie nu îmi place. E mai frumos să vezi o fată cu părul drept şi lung, dar dacă ţie îţi place în scări spune-i că asta îţi doreşti şi că e părul tău şi dacă nu o să-ţi placă tu ai să suferi consecinţele. Roag-o să înţeleagă. Baftă!

| Sara2 a răspuns:

1. parul lung e comoara oricarei femei
2. te poti tunde fara sa iei din lungime, iti faci cateva trepte si breton
3. du-te la coafor fara mama ta
4. cand te va vedea probabil va comenta putin si gata, dar daca nu iei din lungime nu prea are ce sa zica ca ai facut o mica schimbare de look
5. si eu am parul pana la fund si de mine se roaga mama sa ma tund dar nu o sa vada (acum pana la brau ca m-a tuns saptamana trecuta o frizerita idioata)
6. succes fat-o

| Nimic special a răspuns:

E adevarat ca-ti strici parul, dar poti sa-i spui ca n-o sa-ti ia mult din lungime.
Am avut si eu aceeasi problema pana intr-o zi m-a lasat si apoi am vrut sa am tund bob si acum am ramas cu parul scurt:-s.
Sa-ti lasi mereu parul lungwinking, sa nu-l tunzi niciodata scurtwinking pentru ca nu se merita.

| Zoki a răspuns:

Sincera sa fiu nici eu nu stiu ce sa fac am si eu aceeasi problema...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuii sa ii spui in fiecare zi sau sa te duci la cineva care stie sa deseneze sa iti faca un portret pe coala A4ca sa vada cum vrei sa te tunzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i ca tiai taiat parul deja si ia-ti ceva an cap si vezi cum reactioneaza daca nu-ti spune nimic tundel si eu am parul pana aproape la fund si la felzice si mama mea eu vreau sa-mi tai breton asta-i parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei nah! terminati mai fratilor cu regret ...acum imi pare rau blah blah! lasati fata nu ii mai bagati postii in cap! ea va intrebat cum sa-si convinga mama nu daca vreti voi sa se tunda.eu de obicei zic lucrurilor pe fata si fetele care au parul tuns drept si lung sunt luate peste picior aproape de toata lumea.eu zic sa faca cum doreste, iar ca sa-si convinga mama ii trebuie f multa initiativa, daca ai un tata bun, o sa vorbesti cu el si o sa te ajute.ai grija ca mai intai trebuie sa iti convingi tatal{dulcegarestel putin inaintewinking}
Daca mai ai o sora si e tunsa si ea, sa o dai exemplu, iar daca cumva zice ca e mai mare, zi-i ca nici tu nu esti mai prejos si e aceeasi moda la amandoua, ca amandoua sunteti in adolescenta:asta merge mereuhee heelaughing
Acum, prima tunsoare sa nu fie prea stridenta daca asta iti doresti(bine ar fi sa nu fie deloc stridenta, dar asta tine de tine), prima trebuie sa fie luata de la zero. poate cateva scari si un breton finut, apoi nivelul va creste! Succes. sper ca te-am ajutat!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incep cu o poveste iar apoi iti dau un sfat:

Sincera sa fiu si eu aveam aceeasi problema! Imi placea extrem de mult de Selena Gomez si am vrut sa ma tund exact ca ea:in scari. Aveam parul lung... si aceeasi problema:mama nu vroia sa il tund! Dar pana la urma am convins-o! Ajunsa la coafor, mama s-a dus sa vb cu coafeza si nu m-a luat si pe mine! A inceput sa ma tunda dar nu asa cum imi doream eu, ci doar mi-a facut un V la spate! Cand m-am uitat in oglinda, nu era coafura dorita de mine! Atunci m-am suparat rau de tot deoarece e parul pe care il port eu nu ea, e stilul pe care il vreau eu nu ea! pana la urama mi-a crescut parul si am mers in continuare cu un V la spate! Acum parul meu depaseste fundul ci este f aproape de genunchi! Imi place acum cum arat! Si de acolo de unde vin eu este un grup de copii care incepe cu litera V si m-am inscris si eu acolo iar acum pot sa spun ca sunt mascota grupului! Eu fac roata, eu fac spagatul, eu fac sfoara! E super tare! Sfarsit

Si asta a fost povestea parului meu.Eu iti recomand sa nu te tunzi deoarece vei regreta!

| muceacitalinda a răspuns:

Buna! :* stiu ca poate am cam intarziat cu raspunsul dar... asta e tongue. in primul rand eu am aprul pana la fund, m-am tuns in scari cu breton gen emo, parul de la fund a ajuns foarte putin mai sus de fund (deci nu iti ia mult ) si mama mea mi-a facut asa dar... suntem fete si trebuie sa fim in pas cu moda, e moda si cu parul lund dar big grin. macar o forma frumoasa sa ii facem :X, eu ador parul mare de aceea il port mare si lung dsar mereu cu o forma, de obicei in scari cu forma in v ( in v mi-am facut-o de curand ). Bretonul intr-o parte se potriveste de minune cu tunsoarea in scari dar :@ ca de obicei mamele se impotrivesc, eu sunt de acor cu mama mea, intr-adevar eu sunt de acord cu mama mea si cu a ta, spune-i mamei tele, ca te tunzi dar parul va fi aproape sau chiar la fel :*. succes! (de fapt am raspuns prea tarziu laughing. funda daca consideri ca totusi am raspuns bine! te pupic :X

| muceacitalinda a răspuns (pentru muceacitalinda):

Parul*

| muceacitalinda a răspuns (pentru muceacitalinda):

Scuze de greseli, nu imi merge prea bine tastatura

| Theidolon a răspuns:

Spune-i ca e parul tau si tu decizi cum te tunzi, sau explica-i de ce vrei sa te tunzi asa si spune-i tatalui tau sa puna o vorba buna si o s-o convingeti, fi insistenta...