| Andreeaalexandra9124395498 a întrebat:

Hey,vreau și eu sa îmi fac unghiile cu oja semipermanenta dar nu știu ce sa fac! Trebuie sa îmi las unghiile sa crească? Țin sa menționez ca le am foarte subtiri și nerezistente

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci nu are sens sa le faci cu oja semipermanenta fiindca va sarii dupa ele oja, chiar daca le lasi sa creasca, tot moi vor fii si tot asa se vor cojii.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti spun din experinta ca si eu am aceeasi problema.
Din pacate, singura solutie este sa-mi fac unghiile cu oja normala, iar cand se ciupesc sa le curati si sa le refaci.

| Andreeaalexandra9124395498 explică (pentru Violleta2022):

Va mulțumesc?

| Andreeaalexandra9124395498 explică (pentru Andreeaalexandra9124395498):

Nu știu de ce apar semnele întrebării

| Andreeaalexandra9124395498 explică (pentru Violleta2022):

Dar unghiile cu gel si tips sunt ok?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaalexandra9124395498):

Nu, fiindca gelul ataca unghia si o distruge.
Le-am avut cu gel-acrilic pentru 10 ani, de aceea am problemele astea azi.

| Adrinana a răspuns:

Daca ai unghiile foarte subtiri iti recomand sa iti tii unghiile de minim 2 ori pe saptamana in ulei de masline cu sare. asta ti le va ingrosa si le vor face mai lungi iar apoi poti sa le faci cum vrei.Un sfat:nu iti pyne unghii cu super glue iti strica foarte tare unghia