| Keira12 a întrebat:

Heyy! Am auzit ca poti face bani prin blog. Cum pot face asta? Vreau sa imi fac un blog despre fashion, lifestyle etc (in limba engleza). Imi puteti da niste sfaturi?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Bani se pot face, dar in primele 6 luni cel putin trebuie sa te gindesti la a atrage cititori, abia apoi la monetizare. AdSense e un rahat, poti face sute/mii de dolari si cu trafic mic, daca e nisat bine si promovezi produse cu comision mare in regim afiliat/oferi servicii contra cost. Oh, da, si NU, NU, NU, sub NICI O FORMA sa nu incepi cu blogspot sau wordpress.com - iti cumperi domeniu propriu si hosting, pe termen lung va fi mult mai bine din toate punctele de vedere. La inceput, trebuie sa investesti undeva in jur de 80-100 de dolari (hosting decent si domeniu pentru primii doi ani). Daca vrei sa detaliem, da un PM si te pot ajuta cu diverse.

| Future1234 a răspuns:

Bună. Da, poţi face bani prin Google Addsense. Pentru asta îţi trebuie foarte mulţi vizitatori pe zi. Să yicem că faci un contract cu un magayin de haine onnline.Trebuie să pui publicitatea lui pe blogul tău şi oamenii o să-l acceseye. Dacă va cumpăra cineva de la ei, unul care a apăsat pe publicitatea de pe blogul tau, o să primeşti gen 10% sau nu ştiu sigur cât din vânzare :). Aropo : aacesta este blogul meu, poti sa-l pui la apropiate si il va accesa pe al tau mai multa lume :* http://prapastiavietii.blogspot.ro/