| DyannaDya a întrebat:

Heyy TPU! Ce remedii pentru herpes stiti? Multumesc!

5 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Bună.
Poţi folosi comprese cu pastă de dinţi(cea fără mentol),cafea, alcool sau suc de mere/portocale. Eventual mergi la farmacie şi cumpără o alifie cu gălbenele sau cu propolis, sau tinctură de propolis.
Baftă şi numai bine!

| MirunaMira9 a răspuns:

Buna! Uite eu iti spun cateva remedii:
Sunt pastile si unguent Aciclovir,eu folosesc pastilele si sunt extraordinare, daca le utilizezi pe ambele vezi rezultate in scurt timp
Sau...
Poti folosi pasta de dinti, dar ATENTIE! să fie fara mentol pentru ca ustura.mai poti folosi alcool(whisky, votca)sau cafea rece.tamponeaza usor! pune comprese cu suc proaspat de mere si portocale. Daca nu vrei sa folosesti aceste remedii poti sa mergi la farmacie si sa ceri alifie cu propolis sau galbenele, tindura de propolis sau iei un herpes-stop sau zovirax.
Si cam atat sper ca te-am ajutat. Fundaa?

| danielaxyz a răspuns:

Aciclovir

| carminaburana43 a răspuns:

Dieta si aplicarea de aciclovir pe ranapina se vindeca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plasturele, de la farmacie il iei. In 3 zile scapi imediat daca il aplici cand simti ca iti apare.