| ByByDol a întrebat:

Hi, am nevoie urgenta de ajutor! La scoala se organizeaza o parada a modei din costume reciclabile, de preferat rochii. Nu am nici o idee si am nevoie de cea mai buna si mai extravaganta si mai eco idee pentru ca am fost aleasa sa prezint rochia de final adica cea mai buna creatie.va rog ajutati-ma cu poze, explicatii, si multe multe idei grandioase! P. S. daca imi dati poze ce tinute am nevoie sa stiu si din ce sunt facute si cum se fac.merci anticipat:*

Răspuns Câştigător
| Carla_2571 a răspuns:

Buna! Si la noi la scoala sa facut balul verde.Eu mi-am luat o rochie(era sus o helanca si jos o fusta dar imi era mica).Am invelit fusta in sac de gunoi negru si am cusut.am pus din punga rosie cercuri pe sac(fusta) si sus la bluza din negru si rosu mi-am facut un trandafir.Si am invelit o cordeluta in sac de gunoi si am facut o fundita rosie. Poti sa-ti faci cercei, lantisoare si bratari din capace.Sau uite alte modele:
-http://www.google.ro/......tp?/imgres
aici sunt cateva rochi.Te poti inspira.Fii creativa!

3 răspunsuri:
| diana_6879 a răspuns:

Poti sa iti faci o rochie din ziare sau ceva de gen http://www.google.ro/......tp?/imgres sau poti sa pui hartii de la diferite alimente sub forma de rochie http://www.google.ro/......tp?/imgres

| LetyArob a răspuns:

Cauta pe Google haine din materiale reciclabile si ai sa te miri ce multe idei gasesti.Succes!

| Anonima568 a răspuns:

Asa a fost si la noi in scoala si eu mi-am facut o rochita din ambalaj de la flori ( gasesti la florarie ) iese misto