| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati sa-mi aleg ceva da facut la parada modei eco, adica ceva de purtat din materiale reciclabile. Dau FUNDAAA.

Răspuns Câştigător
| euu33 a răspuns:

Am fost si eu la ceva de genul asta.Eu am purtat o rochie facuta dintr-un sac mare si albastru de plastic cu niste nasturi din niste capace mai mari, o curea din capace de sticle gaurite si insirate pe o ata, un coif din carton cu niste fasii mai lungi de hartie creponata in varf. Sper sa iti placa.Pa pa!:*

3 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Imagini pe google, te vei inspira garantat!

| MyNameIsCata a răspuns:

O rochita din ziare sau un sac taiat la capat imprimandu-i diferite modele sau eventual o curea la mijloc nasturi etc

| IlincaToma a răspuns:

O fustita din carton subtire, o vestuta din ziare(lepeste si capseaza ziarele sa fie mai rezistente)cu nasturi din dopuri de sticla, o sepcuta facuta dintr-un pet mai mare, o tai cu foarfeca si-i dai forma.incaltari tot din peturi! Puneti imaginatia la contributie si da o linie tinutei! Fa-o sa se asorteze, coloreza!