| isabelalaa a întrebat:

Hihappy deci ma pregatesc de banchet [a8a] ...rochia mea e bleu si nu prea stiu ce machiaj sa imi fac. am ochii albastri-verzi si sut blonda.

6 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Smockey eyes?

| FashionDiva a răspuns:

Avand in vedere ca ai si ochii si rochia albastra, in nici un caz sa nu mergi pe albastru si la make-up.

Incearca un make-up smokey eyes, cu creion negru pe ploeoapa mobila si fard maro, ca aici : http://www.femeia.ro/&files/gal2-thumb-400-0-10.jpg

O sa se vada minunata daca rochia ta seamana cu cea de aici http://fashion.mozku.com/2010/05/ce-rochie-sa-alegi-pentru-banchet/.

Succes:*

| Andradaaaaa a răspuns:

Iti recomand eu cel mai cool machiaj pentru tine si nue nici extravagant:poti sa te dai cu un ruj roz putin mai deschis dar lucios si la oci un rimel dat numai foarte putin sa se vada ca ai gene frumoase dar nici chiar extravagante iar apoi la ochi cu un galben verzui! o sati stea superb!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://hi5.com/......otoUser.do

Sper din tot sufletul ca poti vedea poza pentru ca ador cum e machiata fata din poza.

| misa_5651 a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca deja facand un contrast mare intre rochie-ochi-par machiajul trebuie sa fie cat mai neutru, cat mai simplu. Chiar daca acum termini anul scolar si mergi spre o noua etapa din viata ta nu trebuie sa exagerezi si sa arati ca scapata din inchisoare. Mergi pe stilul simplu, gene rimelate si un ruj simplu, un roz frumos sau chiar piersica. Daca totusi vrei mai multa extravaganta, incearca un smokey eyes in varianta gri sau usor spre maro. Pentru viitor daca culoarea ochilor tai tinde mai mult spre verde, violetul merge excelent; daca tinde spre albastru poti incerca maro verde sau chiar o usora tenta de roz. Mult succes si sper sa te distrezi.