| jolie a întrebat:

Daca sunt blonda si am ochii verzi ce machiaj credeti ca m-ar avantaja cel mai mult? adica ce culoare

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Negru, lila, roz, alb, albastru marin, turcoaz, maro, gri.
Pa, pa.

| FucktheSystem a răspuns:

Depinde de hainele cu care te imbraci si de culoarea tenului... uite cateva combinatii :

ten deshis: haine de culori inchise (verde, negru, maro, albastru...) ar merge fard maro si cu o dunga de creion.

culorii deschise (roz, rosu, mov, violet...) fard violetmai inchis si un ruj rosu aprins.

ten inchis-culorii inchise : o linie de creion nu prea groasa si un ruj rosu sters

culorii deschise: un fard roscat -maro deschis si un luciu.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Machiaj pentru ochi verzi

Verdele este o culoare care se potriveste cu multe nuante, iar cu putina experienta si cunostinte pot arata grozav. Se pot lumina usor cu fardurile de ochi. Sfaturile urmatoare sunt universale pentru aproapre toate tipurile de ochi verzi. Este recomandat sa incerci cat mai multe tonuri si sa le alegi pe cele care se potrivesc cel mai bine cu ochii si pielea ta.

Alege culoarea fardului
Incearca toate nuantele de maro, mai ales pe cele ciocolatii. Tonurile maro si verde inchis cu tente de cupru si auriu se optrivsc foatre bine cu ochii verzi. Tonurile piersica si cele grim erg ca fundatie pentru tonurile mai inchise. Fardurile violet-inchis, pruna si cele metalice se asorteza de asemenea. Alege tonurile calde in loc de cele reci.

Spune Nu!
Nu folosi nuantele de albastru. Orice ton de albastru alaturi de ochii verzi nu va avea un rezultat de apreciat. De asemenea, rozul si argintiul se potrivesc cu doar cateva tipuri de ochi verzi.

Culoarea creionului de ochi
Creionul negru nu este o alegere foarte buna. De preferat este o culoarea gri sau ciocolatie. Pentru evidentierea lor, se foloseste un creion alb sau auriu.

| lilboutique a răspuns:

Pai mov, roz, chiar verdehappy

| madalynaaa a răspuns:

Http://www.cool-design.ro/......ESCHIS.jpg
varmea e tot asa si ea poarta asa culoare, e perfect
nu uita de fundita

| andreea69dea a răspuns:

Si eu sunt blonda cu ochi verzihappyCel mai bine ne avantajeaza culoarea roz si maro.Creion negru si rimel puternic.Bronzata,Ruj roz inchis.